Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.


Diablo Immortal Teknik Alphası Cehennemin Kapılarını Araladı  (Okunma sayısı 14277 defa)

Diablo Immortal ekibi süper bir ilerlemeyi kaydetmeyi devam ediyor ve biz de sınırlı teknik alfamızla cehennemin kapılarının aralanacağı için çok heyecanlıyız. Bu teknik alfanın öncelikli amacı sunucu durumunu ve pek çok farklı cihazdaki istemci performansını test etmek. Ayrıca bize temel oynanış, ilk seviyelerdeki deneyim ve diğer erken safha oynanış sistemlerine dair oyuncu geribildirimlerini toplama fırsatımız olacak. Bu sayede oyun çıktığında harika bir duruma sahip olmasını sağlayabileceğiz.


Teknik Alpha Çıktı! Google Play Store üstünden ön kayıt yapan sınırlı sayıda Avustralyalı oyuncu, Diablo Immortal Teknik Alfası’na doğrudan davet edilecek. Bu davetler, ön kayıtlarını en erken tamamlayan ve cihazları asgari sistem gereksinimlerini karşılayan oyunculara gönderilecek. Ayrıca topluluğun belli üyelerini de davet ederek değerli geribildirimlerini alacağız.

Teknik alfada neler var? Bu, aksiyon rol yapma serimizin heyecan verici yeni bölümü Diablo Immortal’a bir ön bakış olarak düşünülebilir. Yeni bir hikâyeye sahip olan oyun, Diablo II: Lord of Destruction ve Diablo III arasındaki olayları anlatıyor. Diablo Immortal heyecanlı ve tatmin edici savaşlara, tekrar tekrar oynanabilen zindanlara, derin ilerleme ve eşya sistemlerine ve daha önce görülmemiş pek çok canavara ev sahipliği yapacak. Ek olarak Diablo Immortal, karanlik ve gotik Sanctuary evrenini sizi öldürmeye etmeye yemin etmiş ölümcül yaratıklarla dolu, uçsuz bucaksız bir devasa çevrimiçi dünyaya dönüştürecek.

Teknik alfaya katılamayanla Diablo Immortal’a dair zengin bir kaynak hazırladık. Temel sistemlerimizi anlatan bir oynanış tanıtımımızın yanı sıra karakter ilerlemesine ve tamamen eşya sistemine dair yazılarımız var. Diablo Immortal serinin ilk oynaması ücretsiz oyunu olacak. Dolayısıyla Blizzard’ın temel prensiplerin biri olan “Önce Oynanış”ı da içeren yaklaşımımızı da paylaşmak istedik.


Oynanış Önizlemesi
Karakterler ve Yetenekler
Eşyalar
Oynaması Ücretsiz ve Diğerler


Bu yıl Diablocularla BlizzCon’da buluşamamak bizi üzse de hepinizi Sanctuary’ye davet edeceğimiz günü iple çekiyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular

S: Teknik alfaya nasıl katılabilirim?
C:  Google Play Store üstünden ön kayıt olan sınırlı sayıda Avustralyalı Android kullanıcısı, Diablo Immortal Teknik Alfası’nı indirebilecek.

S: Teknik alfaya kaç oyuncu katılacak? Neden Avustralya?
C: Birkaç bin oyuncunun teknik alfada yer almasını bekliyoruz. Oyun geliştirme sürecinde çok aşamalı açık testler genellikle güzel sonuçlar verebiliyor. Teknik alfamızı tek ve görece küçük bir bölgede gerçekleştirerek sunucu durumuna ve işlemci performansına dair veriler toplamamız mümkün olacak. Ayrıca alacağımız yapıcı eleştiriler sayesinde Diablo Immortal’ı daha geniş kitlelere sunmadan önce harika haline getirebileceğiz.

S: Teknik alfa ne kadar sürecek?
C: Teknik alfanın birkaç haftalık testlerden ibarete olmasını hedefliyoruz. Bu sayede gereken miktarda oynanış geribildiriminin yanı sıra sunucu durumu ve işlemci performansı verisi alabileceğiz.

S: Diablo Immortal hangi cihazları destekliyor?
C: Destansı Diablo oynanışını mümkün olduğunca fazla cihaza getirebilmeyi hedefliyoruz. Diablo Immortal Teknik Alfası şu sistem gereksinimlerini karşılayan Apple ve Android cihazlarda oynanabilecek

Android Asgari Gereksinimleri
* CPU – Snapdragon 710 / Hisilicon Kirin 810 ve üstü
* GPU – Adreno 616 / ARM Mali-G52 ve üstü
* RAM – 2GB ve üstü
* Sürüm: Android OS 5.0 (Lollipop) ve üstü

Apple Asgari Gereksinimleri
* iPhone 8 ve üstü
* Sürüm: iOS 12 ve üstü

S: Neden yalnızca dört sınıf?
C: Diablo Immortal altı oynanabilir sınıfla gelecek: Barbar, DemonHunter, Monk ve Wizard'ın yanı sıra Crusader ve Necromancer. Gelecekte oyuna daha fazla yeni sınıf eklemek de planlarımız arasında. Ancak teknik alfa testlerimizde ilk dört sınıfa odaklanacağız çünkü diğer iki sınıf üstündeki çalışmalarımız sürüyor.

S:Diablo Immortal’ın hangi kısımları ücretsiz ve neler için harcama yapmam gerekecek?C: Diablo Immortal oynaması ücretsiz bir oyun olacak ve buna tüm hikâye ve sınıflar da dahil. Ayrıca oyun süreniz asla kısıtlanmayacak. Gelecekte oyuna gelecek yeni hikâye içerikleri, sınıflar ve bölgeler de aynı şekilde ücretsiz olacak. İsteğe bağlı oyun içi satın alımlar asla ilerlemenizin veya oyun zevkinizin önüne geçmeyecek. Yalnızca temel oynanışı zenginleştirecek. Daha fazla bilgi için ilgili yazımızı okuyabilirsiniz. / Blog henüz eklenmedi..

S: Diablo Immortal ne zaman çıkacak ?
C: Henüz bu konu ilgili bir tarih yok maalesef..

Kaynak : https://news.blizzard.com/en-us/diablo-immortal/23583662/diablo-immortal-technical-alpha-one-step-closer-to-hell


By : Midnite 18.12.2020 | 12:02
Son Düzenleme: 18.12.2020 | 12:25 Gönderen: Midnite
Etiketler: Diablo Immortal 
Nekroses 21.12.2020 | 20:34


Çeviri için teşekkür ederiz. :)