Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.


Battle.Net Authenticator  (Okunma sayısı 17754 defa)

Merhaba sevgili arkadaşlar;
Sizlerin de bildiği gibi yakın zaman içerisinde Diablo 3 piyasaya çıkacak. Oyunun en can alıcı tarafı ise gerçek para ile eşya satabilmek olacak ve bu şimdiden insanların hesaplarını çalmak isteyen " hacker " gruplarının ilgisini çekmeye başladı bile...

World of Warcraft oynarken bir kez hesabım bu " hacker " denen insan müsvettesi yaratıklar yüzünden çalınmış ve oyun içerisindeki eşyalarım, paralarım ve diğer materyaller sağa sola dağıtılmıştı ve işin ilginç tarafı World of Warcraft'ta sanal bir " Auction House " var.

Şimdi madalyonun diğer yüzüne bakalım bir de... Bu kez olay daha ciddi, oyun Diablo 3 ve düşünün ki 4 ay boyunca o zindan senin, bu zindan benim diyerek zamanınızı ayıracaksınız ve küt diye bir " Legendary " eşya ya da bir silah düşecek ve diyelim siz de bunu satmak istediniz, ama birden oyundan düştünüz ve tekrar şifrenizi yazdığınız da oyuna giremediğinizi farkettiniz. Evet o an bilin ki hesabınız artık size ait değil...

Demem o dur ki; Diablo 3 çıkmadan ya da çıktığı gün mutlaka bir adet " Authenticator  " edinmeye çalışın. Şiddetle tavsiye ederim, emin olun " bir şey olmaz ya nolacak...." diyorsunuz belki ama World of Warcraft gibi sanal ticaretin döndüğü bir oyun hesabını bile hackleyen insan müsvetteleri gerçek paranın döndüğü bir ortama sizce girmezler mi ?...

Şu günler de özellikle D&R'lar da 29TL'ye satılıyor. hesabınıza bir kez giriyorsunuz ve artık son derece rahatsınız. Virüs dolu bir makinede bile gönül rahatlığı ile kullanılabilecek bir cihaz. Ayrıca email adresinzi hacklense bile korkmanıza gerek yok, çünkü Authenticator sizin her şeyiniz.

Eğer ANDROID işletim sistemli diğer bir adı ile AKILLI TELEFON sahibi iseniz şu adresten " http://eu.blizzard.com/en-gb/mobile/ " mobil versiyonunu indirerek te aynı şeyi yapabilirsiniz.

Tekrar tekrar söylüyorum. Saatlerimizi, günlerimizi, haftalarımız, aylarımızı belki de yıllarımızı ayırıpta oynadığımız şu oyun hesaplarımızı bir hiç uğruna kaybetmektense hesabımıza bir adet Authenticator ekleyerek bunu tamamen ortadan kaldırabiliriz.

Saygılar :)

ÖNEMLİ NOT: Akıllı telefon sahibi olmayan arkadaşlar benim gibi cihazın kendisini kullanacaksanız şunu bilmeniz çok önemli.  Battle.Net Authenticator'ın pil ömrü aşağı yukarı 1.5 yıl ile 2 yıl arası. Yani sonuç itibari ile pille belirli bir süre çalışıyor. Her ne kadar sık kullanacak olmasanız da bunu bilmenizde yarar var. Ömrü bittiğinde bir yenisini alıp eklemek için ya eskisinin ömrü bitmeden yenisini alıp ekliyoruz ya da skype'den Blizzard'ın ücretiz müşteri hattını arayıp durumu belirtiyorsunuz, bunu da dipnot olarak geçeyim.

By : tripanasoma 05.03.2012 | 18:16
Son Düzenleme: 03.04.2012 | 14:46 Gönderen: Ares
Etiketler:
Nekroses 05.03.2012 | 18:24


Telefona indirilebilen yazılım şu sistem/markaların tamamında çalışmaktadır: iPhone®, Android™, Windows® Phone 7, and BlackBerry®


mattdilon 05.03.2012 | 19:28


bende arkadaşlar bugün itibari ile aldım sistemimi güvenceye aldım ..gerekli birşey olduğu belli ..


Nekroses 05.03.2012 | 19:30


Evet ben de en kısa zamanda temin edeceğim.


mattdilon 05.03.2012 | 20:01


Evet ben de en kısa zamanda temin edeceğim.

peki bu pillimi dostum anahtarlık gibi şey ? süresi varmı bitme gibi ;?


tripanasoma 05.03.2012 | 20:47


Üstad kendisi şöyle bir cihaz http://eu.blizzard.com/store/details.xml?id=221004777, yüksek ihtimalle pil ile çalışıyor. Zaten çok pahalı bir şey değil. Konunun sonuna önemli not olarak düşmüştüm zaten. 1.5 yıl ile 2 yıl arası bir ömrü mevcut. Benim ilk aldığım authenticator 2 sene sonunda bitmişti.


Nekroses 05.03.2012 | 20:49


Anahtarlık gibi birşey. Üzerinde hesap makinesi gibi 1 satırlık bir ekran var. (Harbi hesap makinesi dedim de neden güneş enerjisiyle çalışmıyor ki? :P)


Hacı 05.03.2012 | 21:57


Blackberry de Authenticator   çalışmıyor arkadaşlar sıkıntılı, bu cihazı türkiyeden nereden edinebilirim?


tripanasoma 06.03.2012 | 01:02


Ohooo sürü ile yer var sytron :)

1- D&R mağazalarından edinebilirsin
2- www.gamer-market.com web sitesinden alabilirsin (Ama burada biraz pahalı)
3- Blizzard'ın resmi web sitesinden 9 euro fiyata alabilirsin, 2 hafta içerisinde gemi ücreti dahil postalıyorlar adresine.
4- Bulunduğun şehirde oyun ve oyun malzemeleri satan yerlerde bulabilirsin. (Örneğin ben İzmir'deyim, oturduğum ilçe olan Karşıyaka'da Emrah Elektronik satıyordu bir aralar)
5- Amazon.com gibi büyük internet mağazalarından da edinebilirsin.


Hacı 06.03.2012 | 01:05


peki ben şimdi ilk defa kullanıcamda, her bir oyun için ayrımı oluyor bu melet yoksa tekbirinden 3 ayrı oyun içinde şifre edinebiliyormuyuz ertan


tripanasoma 06.03.2012 | 01:09


Battle.Net authenticator Blizzard'ın Battle.Net sistemini kullandığı oyunlar olan World of Warcraft ve Starcraft 2 oyunlarında çalışıyor. Bunun yanında Battle.net web sitesi üzerinde de çalışıyor. Amaç tamamen hesabınızın güvenliği.

Örneğin benim battle.net hesabımda 7 tane oyun var, o yüzden önemi çok büyük benim için.

Ayrıca Diablo 3'te battle.net sistemine tamamen dahil edilince Diablo 3'te de kullanılabilir olacak.


SeppukA 06.03.2012 | 08:36


Geçen D&R da gördüm alacaktım hele bi oyun çıksın oyunla beraber alayım dedim kimse benim sc2 yi hacklemez , hacklese'de bulacağı tek önemli şey kerrigan portrait olur :)
Blizzard bizim güvenliğimizi mi düşünüyor yoksa kendisi ek güvenlik diyerek para mı kazanma yolunda gidiyor orasına daha tam karar veremedim ki geçen gün auction house'dan yapacağı kesintiler ve vergilerle ilgili bir yazı okudum itemi koyan blizzard , çıkartmaya uğraşan biz , satmaya çalışan biz , izim üzerimizden para kazanan yine blizzard :) hem oyununu al , hem item çıkartmaya çalış hemde para kazandır oturduğu yerden gibi bir sistem gibi yazıyordu..
Bu okuduklarım beni oyundan soğuttu mu?Ya da vay şarapsızlar dedim mi? Kesinlikle hayır , adamların sistemi bu, yapacak birşey yok :) viva Blizzard :D


Nekroses 06.03.2012 | 18:05


Ben paralı olanı kullanmayacağım. Gidip level 60 item kassan aylarını alır ama alaağın para 10$ bilemedin 20$. Hiç gereği yok. Oyun altınına satar yine başka bişi satın alırım.


Archangel Tyrael 06.03.2012 | 18:27


D&R da bende gördüm de pahalı geldi almadım