Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.


Witch Doctor  (Okunma sayısı 20288 defa)W i t c h D o c t o rKötülükle savaşmak için güney ormanlarından
 gelen kabile büyücüleri,rakiplerini alt etmek için
 hile ve sinsi taktikler kullanmaktadır.
 Dövüş sırasında dünya dışı hayvanları, tarip edilemez oluşumdaki
 yaratıkları çağırmakla mahirdirler. Rabile büyücüleri
 karanlık vudu büyüsü hakkında sahip oldukları engin bilgi ile
nazar, lanet ve zehir ustasıdırlar. !

Rabile büyücüleri; Çoğu kişi Umbaru ırkının korkunç kabile büyücülerinin bir efsane olduğuna inanır; lakin ben bir tanesini dövüşürken bizzat gördüm.Buna rağmen inanması güçtü. Rakibinin zihnine ve bedenine, ateşler, patlamalara ve zehirli ruhlar husule getiren karışımlar ve tozlarla saldırarak, kurbanını dehşet verici bir hassasiyetle bertaraf etti.Bu saldırılar yetmezmiş gibi, kabile büyücüsü öte taraftan namevt yaratıklar çağırıp düşmanının vücudunu lime lime etme kabiliyetinede haizdi. Bu nadide gösteriye, Teganze olarak bilnenen geniş bölgede yaşayan kabileleri bulmak için büyük doğu kıtasının ucunu kaplayan sık Torajan ormanlarının derinliklerine daldığımda rastladım.Mevzubahis bölge gizli kalmış ve bu sayede yabancı bölgelerden bir yer.Dövüşünü seyrettiğim kabile büyücüsü ve onun vasıtası ile, üye olduğpu Beş Tepe Kabilesi ile arkadaş kurma mutluluğuna eriştim. Aşağı teganze'deki umbarı halkının kültürü, daha medeni hayat koşullarından gelenlere, ziyadesiyle büyüleyici ve şaşırtıcı geliyor.Örnek vermek gerekirse, Beş Tepe Kabilesi hem Yedi Taş Klanı hemde Bulutlu Vadi Kabilesi ile sık sık savaşa giriyor; lakin bunlar fetih değil, ayin amacı taşıyan savaşlar.Bu savaşların, medeniyetlerinin merkezini teşkil eden insan kurban etme törenleri için gereken ham maddeyi karşılama amacıyla yapıldığını duymuştum; çekinerek bu mevzuyu onlara sorduğumda attıkları kahkahaların, emniyetim hakkında endişelerimi arttıdığını itiraf etmeliyim.

Gel gelelim , toplumlarında neyin kahramanlık , neyin şeref kabul edildiği gibi karmaşık mevzular hakkında beceriksizce sorduğum sorular neticesinde, sadece savaşta ele geçirilen tutsakların ayinlerde kurban edilmeye layık görüldüğünü öğrenerek epeyce rahatladım. Ev sahiplerimle yaptığum konuşmalar üzerine, bu kabilelerin kendilerini, kabaca " Cisimsiz Diyar " olarak tercüme edilebilecek Mbwiru Eikura'ya olarak tercüme edilebilecek Mbwiru, Eikura'ya olan inançlarıyla tanımladıklarını keşfettim (bu mevhum kültürümüze ve dilimize tamamen yabancı olduğundan, birebir çeviri yapılamıyor) Bu inanca göre hakiki, muhaddes gerçeklik, normalde tecrübe ettğimize fiziksel gerçekliğin perdesi ardına gizlenmiş. Azami önem taşıyan halka açık törenler, cisimsiz diyarda ikamet eden tanrılardan, bu daha fiziksel diyara akan hayat gücüne verilen kurbanları merkez alıyor. Bu cisimsiz Diyar'la emsalsiz bir ahenk yakalamış olan kabile büyücüleri zihinlerini, ormanda bulunan belli kökler ve otlar yardımıyla ve bir dizi ayin aracılığıyla gerçekliği algılamak üzerine eğitilmiş.Bu diğer dünya ile irtibat kurdukları bu vaziyete Hayalet Veed diyorlar. Öncelikle hayat enerjisine ve Cisimsiz Diyar'a inanan bu kabileleri ondan sonra sahit oldukları en muhaddes inanç, kabilelerin iyiliği uğruna kişinin menfaatlerini göz ardı etmesi ile kendini gösteren, fedakarlığı savunan, bireysellikten uzak felsefe kültürümüze hayli yabancı olan bu fikir beni çok etkiledi; keşke daha derinlemesine inceleyebilseydim. Maalesef girdikleri en son savaşta meydana gelen bir hadise sebebi ile kabileler arasında bir toplum ayaklanması yaşandı ve gergin bir ortam ev sahiplerine vaşka bir şey soramadan orayı terk etmemi zorunlu kıldı.

Temel Özellikler


Köleler


Uğursuzluk


Büyüler


Kontrol


Yeteneklerin devamı için..


Ekipmanlar


Witch Doctor ile benzersiz nesneler kullanabilirsiniz. Mojos kırılgan tılsımlar, kara büyüye karşı korumak için ellerinde tuttukları cadı doktorları vardır. Şifacılar ve tören hançerler ve Insan kurban ettikleri Bu hançerler tek bir amaç için kullanılmış olduğu bilinmektedir. !
KAYNAK : MANA

Mana denilen ruhsal enerji ile bir derin kuyu çizebilirsiniz.Mana stoğu vardır ama vodoo büyleriniz ile dikkatli kullanarak artan mananızı en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz.Yavaş döner ancak lanetli ve ayinler ile biriktirdiğiniz mana sizi baştan çıkartabilir.Kendinize bir ordu yaratabilirsiniz !
Zırhlar
Soldan sayarsak ; Yolculuğunuza Normal seviyede zırhsız başlayarak temel koruma sağlayabilirsiniz.İlerki seviyelerde Baş gövde bacak kısımlarını koruyarak dahada güçlü olabilirsiniz. Inferno seviyesinde ağır ve dayanıklı zırhlar gerekir.Siz bu hale gelebilirsiniz !


Ekran Görüntüleri :
Konu : 26.03.2013 | 00:10
Etiketler:
Vodoo 27.12.2014 | 00:52

Starmetal Kukrin varsa geri hikaye bu karakter için

Alteran 27.12.2014 | 02:40

Starmetal Kukrin varsa geri hikaye bu karakter için


yanlış düşünüyorsun kukri sadece %40 dır bu karakterin


Sayfa: 1   Yukarı git

Yorum Yapın

Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.