Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.


PayPal ile Battle.net Arasındaki Yapılandırma İşlemleri  (Okunma sayısı 30840 defa)

Bir çoğumuzun kullanmakta olduğu, online para transfer edebilme ve bunun yanında desteği olan sitelerden güvenli olarak online alışveriş yapabilmek için kullandığımız PayPal hizmeti Battle.Net Avrupa'da hayata geçti.

Battle.net hesabınıza PayPal hizmetini şu şekilde ekliyoruz;
1- Hesabınıza giriş yaptıktan sonra SETTINGS kısmından ADD PAYMENT METHOD seçeneğine tıklıyoruz.
2- Ardından direkt olarak PayPal sayfasına yönlendiriliyoruz. Eğer PayPal hesabınız yok ise ana ekranda sizden doldurmanız gereken detaylar isteniyor.
3- Zaten hali hazırda bir PayPal hesabınız var ise email adresi ve şifrenizi yazıp onayladıktan sonra ekranda PAYPAL ACCOUNT SUCCESFULLY LINKED uyarısını görüyoruz ve bu sayede işlemi tamamlamış oluyoruz. Ardından diledğiniz şekilde alışveriş yapmaya başlayabiliyorsunuz.
 
PayPal hizmeti Battle.Net üzerinden World of Warcraft ödemeli servisleri ve bunların yanında Diablo, Starcraft ve diğer Warcraft oyunlarını dijital olarak satın alabilmenize imkan tanıyor. Aylık World of Warcraft ödemesi ve Blizzard Online store'da satılan kitap,mouse pad, action figure vb. gibi diğer ürünler bu hizmetin dışında tutulmuş durumda.

Battle.Net PayPal hizmetinin henüz destek görmediği ülkeler şunlar; Arnavutluk, Kazakistan, Moldova Cumhuriyeti, Rusya , Ukrayna, Azerbaycan, Belarus, Türkmenistan, Ermenistan, Kırgızistan, Tacikistan, Özbekistan ve Moğolistan.

Kaynak: http://eu.battle.net/support/en/article/syncing-paypal-with-battlenet

By : tripanasoma 23.02.2012 | 18:45
Son Düzenleme: 11.05.2012 | 20:37 Gönderen: Nekroses
Etiketler:
Nekroses 17.06.2012 | 02:09


@SakaLLi: Başka bir arkadaş ücret alındığını söylemişti. Hangi operatörü kullanıyorsun?


SakaLLi 17.06.2012 | 02:44


Blizzard zaten ücretsiz oldugunu yazmış.

How much does the Mobile Services & Alerts service cost to use?
Mobile Services & Alerts is completely free.

Hat ile alakasınıda çözemedim. Yabancı diyardan mesaj alıyoruz diye ücret kesen bir telefon şirketi mi var?Bizde mesaj yollasak tamam diyecegim ama öyle birşeyde yok.Sistemi kuran adam ücretsiz diyorsa ücretsizdir :) Onu kim dediyse sanırım denemeden konuşmuş.


Hacı 17.06.2012 | 02:55


Mesaj ücreti yok arkadaşlar, ama siz genede müşteri hizmetlerine sorun sahip olduğunuz operatöre.


darkdestroyer 17.06.2012 | 03:27


ben gayet mesajları alıyorum hele o gelen kutusunda blizzard yazmıyormu üff ayrı bir keyif :D beleş msjlar bu arada


Nekroses 17.06.2012 | 04:22


Blizzard "Kullandığınız operatör ücret kesebilir." şeklinde bir uyarıyı mesaj bilgilerinin sonuna eklemişti. Arkadaşlardan biri de "Kesiyor!" deyince şahsen hiç denemedim. =)


Srinelli 17.06.2012 | 13:24


ben gayet mesajları alıyorum hele o gelen kutusunda blizzard yazmıyormu üff ayrı bir keyif :D beleş msjlar bu arada
Ben de denemedim sayet bana mesaj gonderen blizzard, google gibi sirketler ayni uyariyi yapiyorlar.
Bu servis ucretsiz sayet operator bir ucret talep edebilir, operator ile gorusun gibisinden.
Daha sonra faturam normalden hayli yuklu gelince farkettim. Bizzat ayrintidan bakmadim sayet iki sirketin de mesaj servisini sonlandirdim ve faturam normale dondu. Usengecligimden arayip sormadim kisacasi.
Turkiyedeki cogu operator icin yurtdisi mesaj 5 tl gibi sacma bir rakam. Kendi operatorunuz ile gorusun her seyden once. Ucret almiyoruz derlerse bile alabilirler. aman dikkat.


musa28 02.07.2012 | 14:29


Valla mudur parmaklarin dert gormesin saol guzel calisma


         BİLGİ PAYLAŞILDIKCA DEĞER KAZANIR


musa28 02.07.2012 | 17:57


Valla bende paypal hesabimi iliskendircektim tirstim yapmadim aksama arkadaslra sorucam simdi adam para kesecek dunyanin diyer ucunda uras dur dert anlat du bakalim gidim de eve :) bakicam bi caresine :)


savas33 03.07.2012 | 10:29


Arkadaşlar benim battle.net hesabımda biriken € 'ları çekmek istiyorum,daha önce kredi kartımın bulunduğu paypal hesabımı aktif etmiştim battle.net 'e şimdi bu parayı nasıl paypal hesabıma veya banka hesabıma aktarabilirim net'te pek yararlı bir bilgi bulamadım.


Nekroses 03.07.2012 | 16:25


Üzülerek belirtmeliyim ki battle.net hesabınızdaki para nakte dönüştürülemez. Bu para ile yalnızca Blizzard ürünleri satın alabilir veya oyun içinde RMAH'de eşya satın alabilirsiniz. RMAH'den kazandığınız parayı nakit olarak kullanabilmek için her seferinde PayPal'a yönlendirmeniz gerekiyor.


savas33 03.07.2012 | 17:27


Üzülerek belirtmeliyim ki battle.net hesabınızdaki para nakte dönüştürülemez. Bu para ile yalnızca Blizzard ürünleri satın alabilir veya oyun içinde RMAH'de eşya satın alabilirsiniz. RMAH'den kazandığınız parayı nakit olarak kullanabilmek için her seferinde PayPal'a yönlendirmeniz gerekiyor.

Hocam peki o yönlendirmeyi nasıl yapacağız her seferinde ? pek dikkat etmemişim ben demek ki item koyarken felan satışa.


SakaLLi 03.07.2012 | 17:55


Hocam peki o yönlendirmeyi nasıl yapacağız her seferinde ? pek dikkat etmemişim ben demek ki item koyarken felan satışa.

Rmaha eşya koyarken alt kısımda battle net balance yazar.Onun altında birde gözükmeyen paypal şıkkı var her seferinde paypal secmeniz lazım nakit olarak almak istiyosanız :)


Nekroses 03.07.2012 | 18:17


Benim de kafamda bir soru var. Battle.net balance kullanan arkadaşlar bu para ile Blizzard store'dan veya sanal olarak oyun satın alabiliyor mu acaba? Oyunun genişleme paketlerini bedavaya getirmek gibi bir planım var. =)


Hacı 04.07.2012 | 06:18


benim bildigim malesef storedan yararlanilamiyor nekro