Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.


İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz

Konular - Midnite

Sayfa: 1 2 3 ... 17
1
Duyurular / Diablo II: Resurrected Yapılanlar
« : 16.07.2021 | 14:28 »
Nisan testinin ardından Diablo II: Resurrect ekibi, oyunu herkesin oynama konusunda önemli ilerleme kaydetmeye devam ediyor. Bugün, önemli görsel iyileştirmelere, yaşam kalitesine, erişilebilirlik değişikliklerine ve daha fazlasına yol açan Teknik Alfa'dan öğrendiklerimizi paylaşmaktan heyecan duyuyoruz. Şimdilik, geri bildiriminizin sizi daha önce hiç görmediğiniz gibi cehenneme döndürmemize nasıl yardımcı olduğunu keşfedelim.


2
Duyurular / D3 Sezon 24 Ethereal Memory
« : 16.07.2021 | 14:22 »
Diablo 3 Ethereal Memory Sezon 24 - Temmuz 23'de başlıyor. 5PM (PDT/CEST/KST). Yama 2.7.1 ve yeni silahlara göz atmak isterseniz.. buyurun..Diablo II, 20 yılı aşkın bir süre önce piyasaya çıktığında bize güzel anılar bıraktı ve Eylül 2021'de piyasaya sürülen Diablo® II: Resurrected ile bu mirası onurlandırmak için sezonluk bir tema sunmak istiyoruz. Bu sezonluk tema için, Diablo II'nin 21 ikonik silahının geri dönüş yapmasıyla Ethereal öğelerinin Diablo III'te nasıl ortaya çıkabileceğini yeniden hayal etmek için ilham aldık. 24. Sezonda Ethereal'ler nadir, güçlü ve kısa ömürlü öğelerdir.


Diablo II: Resurrected'ı 23 Eylül 2021'de çıkmadan önce ön satın alan oyuncular, 2.7.1 Yaması yayına girdiğinde 20 Temmuz'da Diablo III'te Diablo II temalı Barbar transmog seti Heritage of Arreat transmog'un kilidini hemen açacaklar. Daha fazla ayrıntı için,


Kozmetik Ödülleri :

Sezon 17 ile ;

Bu Sezon Ödülü;
Terror Resurrected Portrait ve Lesser Mummy Pet.

Sezon Görevleri:

Torment XIII Rift 5 Dakikada bitirin.
Greater Rift 60 solo bitirin.
Torment XIII'de Greed öldürün.
Torment XIII' Queen Araneae 30 saniye içerisinde öldürün.
Legendary or Set item Reforge  yapın.
Ancient Eşyanıza Level 50  Legendary Gem takın.
3 adet Legendary Gems 55 Level yapın.
İki adet Conquests bitirin.

Sezon Questleri :

HAEDRIG’S Hediyesi:


Monk – Uliana’s Stratagem
Demon Hunter – Natalya’s Vengeance
Crusader – Seeker of the Light
Wizard – Vyr’s Amazing  Arcana
Barbarian – Immortal King’s Call
Witch Doctor – Spirit of Arachyr
Necromancer – Trag’Oul’s Avatar

Yama 2.7.1 Ön izleme blogu : https://diablofanturkiye.com/duyurular/d3-ptr-2-7-1-onizleme-blogu/

3
İçerik...


4
23 Eylül'de Cehennemin Kapıları Açılıyor..


Diablo 2 Resurrected PC, Xbox One, Xbox Series, PS4, PS5 ve Nintendo Switch için 23 Eylül tarihinde çıkacak.


Blizzard, ön sipariş veren oyuncuların açık betaya katılabileceklerini açıklandı.
Betada oyundaki yedi sınıfın beşi (Amazon, Barbarian, Paladin, Sorceress ve Druid) bulunuyor.
Beta Ağustos ayında başlayacak.

60€'luk Diablo Prime Evil Collection da açık betaya erişim ve versiyonda da
Diablo 2: Resurrected, Diablo 3 Eternal Collection ve Diablo 3 kozmetikleri bulunuyor.

Kaynak : https://news.blizzard.com/en-us/diablo2/23679610/diablo-ii-resurrected-the-gates-of-hell-open-september-23

5
Duyurular / D3 PTR 2.7.1 Önizleme Bloğu
« : 14.06.2021 | 16:20 »
2.7.1 güncellemesi için iki haftalık PTR test dönemimiz 17 Haziran'da başlıyor ve yükselen iblislerin dalgalarını bastırmak için yardımınızı istiyoruz.


Aşağıdaki ön yama notlarına bir göz atın ve Ethereal'lerden ve yeni denge değişikliklerinden en iyi şekilde nasıl yararlanacağınız konusunda teori oluşturmaya başlayın;

İçindekiler
PTR Odak Noktaları
PTR İpuçları
Patch Notları
Sezonlar
İtemlerBu süre zarfında periyodik bakımlar, kesintiler, düzeltmeler veya küçük yamalar olabilir.
Yolculuğunuzda size yardımcı olacak aktif PTR'ye özgü üç buff olacak: artırılmış Efsanevi düşme oranı, artırılmış deneyim kazanımları ve iki kat Kan Parçası düşürme. Ayrıca, Blood Shards'ı, test etmenizi istediğimiz Efsanevi öğeler ve Ethereal'lerle dolu sınıfa özel çantalarla takas edecek olan özel PTR satıcısı Djank Mi'em'den test için yeni teçhizat satın alabilirsiniz!

Sınıf ve Denge Değişiklikleri: En önemli sınıf değişikliklerinin bol miktarda dikkat çekmesini sağlamak için, Monk'un Inna'nın Mantra setindeki, Crusader'ın Aegis of Valor setindeki ve Necromancer ın Masquerade of the Burning Carnival setleri üzerinde yapılan değişikliklere, testlere ve geri bildirimlere odaklanmanızı isteriz.

Yeni Sezon Tema Testi: Ethereals içeren sezonluk tema içeriği hakkında geri bildirim toplamak istiyoruz.

PTR TEST İPUÇLARI
Önceki PTR'lerimizde olduğu gibi, bu test süresi kısadır, bu nedenle en iyisi işe koyulmaktır. İster deneyimli bir PTR uzmanı olun, ister yeni gelen biri olun, başlamanıza yardımcı olacak birkaç ipucunu ileteceğimizi düşündük.

Bu PTR'nin sınırlı süresi nedeniyle, katılımcıların teste odaklanmak için bu güncellemenin belirli bir bölümünü seçmelerini istiyoruz.

Örneğin, öncelikle bir Wizard oyuncusuysanız, Wizardın özel olarak hangi değişikliklerin etkilediğini düşünün. En çok neyi sevdiğinizi, nelerin hala ayarlanması gerektiğini düşündüğünüzü ve gelecekte ne görmek istediğinizi (bu, bu yamanın kapsamı dışında olsa bile) düşünün.

PTR başlamadan önce, Puzzle Rings ve Bovine Bardiches gibi öğeleri stoklamayı düşünün. Karakterinizi içe aktardıktan sonra bunlara sahip olmak, gerekli herhangi bir PTR çiftçiliğini çok daha hızlı hale getirebilir!

Bir şeyleri kırmaya çalışın! Düzeltme ekinin mümkün olduğunca sorunsuz geçmesini sağlamak için ne zaman yaptığınızı bize söylemeniz yeterli.

Geri bildirim sağlarken, bir çözüme daha az ve deneyiminize daha fazla odaklanın. Değişiklikler size nasıl hissettirdi? Fark ettiğiniz “kapalı” bir şey var mıydı? Bir şey yanlış veya yetersiz mi görünüyordu? Önerilere her zaman açığız, ancak sorunların kendilerinin belirlenmesi en önemlisidir.


Yama Notları:

Aşağıda Diablo III için gelecek güncelleme, Yama 2.7.1 için yama notlarını bulacaksınız.

Yama 2.7.1

İçindekiler
Sezonlar
İtemler
Hata Düzeltmeleri


Sezonlar

Geliştirici Notu: Diablo II, 20 yılı aşkın bir süre önce piyasaya çıktığında bize güzel anılar bıraktı ve yakında Diablo® II: Resurrected ile birlikte, bu mirası onurlandırmak için bir özellik sunmak istiyoruz. Bu mevsimsel tema için ilhamımız, Ethereal öğelerinin Diablo III'te nasıl ortaya çıkabileceğini yeniden tasarlayarak şekillendi. 24. Sezonda, Diablo II'nin 21 ikonik silahıyla geri dönen Ethereal'ler nadir, güçlü ve kısa ömürlü öğelerdir.

Yeni Sezon Teması: Sezon 24, oyuncuların gelecek sezonluk yolculuklarında edinebilecekleri ve avlayabilecekleri yeni bir silah türü olan Ethereals'i tanıtıyor. Ethereals, güçlü bir ek seti, rastgele bir Sınıf Silahı Efsanevi Gücü ve rastgele bir Sınıf Pasif Gücü yuvarlar. Ethereals, orijinal olarak Diablo II'de bulunan benzersiz simgelere, adlara, öğe türlerine ve seslere sahip olacak. Ethereals hakkında ek ayrıntılar için aşağıdaki listeye göz atın:

Ethereal'ler hesaba bağlıdır ve yalnızca canavarlar, sandıklar ve yok edilebilirler tarafından düşürülebilir, ancak karakterinizin düşmesi için seviye 70 olması gerekmez. Ethereals, Kanai's Cube veya Kadala'dan elde edilemez.

Ethereal düşme oranı, Ancient ve Primal Ancient öğeler arasında ayarlanır.

Sınıf başına 3 benzersiz Ethereal vardır. Her Ethereal'ın sabit ekleri vardır ve rastgele bir Efsanevi Silah gücü ve bir rastgele Pasif Sınıf Becerisi kullanır.

Bir seferde yalnızca bir Ethereal donatılabilir.

Ethereal'ler, eşya dayanıklılık kaybını görmezden gelir.

Ethereal'lerde aktarılan Efsanevi Güçler ve Sınıf Pasif Beceriler, Kanai'nin Küpü, Eşyaları veya Becerileri ile donatılan aynı güçle istiflenmez.

Ethereal itemlere Enhance, Transmog, Boya, Reforge işlemleriyle takas işlemleri yapılamaz

24. Sezon boyunca 21 Ethereal'ın tamamını toplamak, oyuncuları Feat of Strength, Ethereal Recollection. ile ödüllendirecek. Bunu başaran oyuncular, gelecekteki sezonluk ve sezonluk olmayan oyunlar için tüm Ethereal transmogrify seçeneklerine sahip olacaklar. Ethereal Recollection için ödül işlevselliğinin PTR 2.7.1 sırasında kullanılamayacağını lütfen unutmayın.

Ethereal'ler yalnızca Sezonluk oyunda düşer ve sezon bittiğinde sezonluk olmayan karakterinize aktarılmaz.

Sezon Ödülleri: 24. Sezon Guardian Journey'i tamamlayan oyunculara iki benzersiz yeni ödül, bir portre çerçevesi ve bir evcil hayvan verilecek. Lütfen ödül içeriğinin PTR 2.7.1 sırasında kullanılamayacağını unutmayın.

İtemler

Monk | Skill Değişimi:

Mystic Ally - Fire Ally: Artık 5 yerine 2 bölüme ayrılıyor, ancak artık tüm Ateş Müttefikleri bölünebiliyor. Hasar yarıçapı biraz arttı ve hasar %480'den %1920 silah hasarına yükseltildi.

Mystic Ally - Earth Ally: Hasar %380'den %4500 silah hasarına yükseltildi.

Wizard | Skill Değişimi:
Mirror Image: Mirror Image simgesi artık kaç Ayna Görüntünün etkin olduğunu gösteren bir sayaç görüntüler.

Item Değişiklikleri

Inna's Mantra 4-Piece Set:.
Dört Mantranın temel etkisini her zaman kazanın. Elinizdeki her Mystic Ally için %5 hasar azaltma kazanırsınız. Mystic Ally artık hasar almıyor.

Inna's Mantra 6-Piece Set:Her zaman beş Mystic Allies'in pasif yeteneklerini kazanın. Düşmanlara saldırmak, en fazla 10 Mystic Ally olmak üzere 15 saniye süren seçtiğiniz Mystic Ally yaratır. Mystic Ally hasarı, sahip olduğunuz her Mystic Ally için %950 artar.

The Crudest Boots: Mystic Ally, yanınızda savaşan iki Mystic Ally çağırır. %300 ila %400 daha fazla hasar verirler ve aktif formlarıyla daha uzun süre saldırabilirler.

Bindings of the Lesser Gods: Cyclone Strike tarafından vurulan düşmanlar, Mystic Ally'inizden 5 saniyeliğine %300 ila %400 arası artırılmış hasar alır. Bölünmüş Ateş Ally bu bonusun 5 katını kazanır.

Geliştirici Notu:  Inna's Mantra diğer Monk setlerine benzer şekilde oynandı ve güçlü bir kimliğe sahip değildi. Mystic Ally sadece pasif bir güç artışı sağlamak yerine daha önemli bir rol oynadığını görmek istiyoruz.

Aegis of Valor 2-Piece Set: Fists of the Heavens ile saldırmak sizi güçlendirir ve Heaven's Fury'nin 5 saniye boyunca %125 arttırılmış hasar vermesini sağlar. 3 kata kadar istiflenir.

Masquerade of the Burning Carnival 6-Piece Set: Sizin ve Simulacrum'larınız tarafından kullanılan Bone Spear, %6000 daha fazla hasar verir.

Geliştirici Notu: Aegis of Valor ve Masquerade of the Burning Carnival birkaç sezondur aşırı performans gösteriyor. Bu setleri rekabetçi çeşitlilik açısından ayarlıyoruz.

6
   Aralık'taki Teknik Alfa'nın ardından Diablo Immortal ekibi, Sanctuary dünyasını iOS ve Android'de hayata geçirme konusunda önemli ilerleme kaydetmeye devam ediyor. Oynayanlara, izleyenlere ve testimizin canlı yayınlarının sayısız saatini izleyenlere teşekkür ederiz.


Sunucu kararlılığını ve istemci performansını test etme hedefimizin ötesinde deneyimlerinizden çok sayıda değerli içgörü öğrendik. Oyun içinde, Reddit ve sosyal medyada gönderdiğiniz geri bildirimleri inceledik ve doğrudan birkaç test uzmanına danıştık. İlk kahramanlarımız olan sizler sayesinde ilerleme, ilk dört sınıfımız, öğeler ve diğer erken oyun sistemleri hakkında çok şey öğrendik. Bu süreç, geliştirme ekibimiz için paha biçilemezdi ve harika topluluğumuzla işbirliği yapmaya devam etmekten heyecan duyuyoruz.

LÜTFEN DİKKAT: Diablo Immortal hala geliştirme aşamasındadır. Kapalı Alfa'daki oyun içeriği nihai değildir ve değiştirilebilir.
Diablo Immortal Closed Alpha, Avustralya'da sınırlı sayıda Android oyuncusuyla başlayacak. Ayrıca, çekirdek Diablo Immortal sistemlerini tartışmaya ve yinelemeye devam ederken, Diablo topluluğunun birkaç üyesini de bize katılmaya davet edeceğiz.
Bu Kapalı Alfa'da, testçilerin deneyimlemesi için bazı oyun sonu içeriklerini tanıtacağız. Mevcut sistemleri cilalamaya devam ederken seviye sınırını da 45'ten 55'e çıkaracağız. Buna aşağıda daha ayrıntılı olarak değineceğiz, ancak şimdilik yeni konuya geçelim!

YENİ SINIF


İnancınız size ihanet etmedi. Crusader burada.

Savaş alanında öfkeli bir fanatik olarak dolaşın, acımasız dövüşlerle saldırın ve delinmez zırhla kaplı. Sanctuary of Hell’in iğrençliklerinden ve kafirlerinden kurtulmak için şanlı bir amaç arayın. Kalkanınızla insanlığı koruyun. Kutsal büyünüzle kötülüğü yok edin. Hayatın pahasına, görevi yerine getir.
Crusader, Diablo Immortal Closed Alpha'da Barbarian, Demon Hunter, Monk ve Wizard'ın yanı sıra orta sınıf bir melez tekeri / yakın muharebe devi ve beş oynanabilir sınıftan biridir. Şu anda, Kapalı Alfa'daki oyun testimizi yalnızca bu beş sınıfa odaklıyoruz ve Necromancer gelecekteki bir test aşamasına gelecek.

YENİ BÖLGELER & DUNGEON
Yolculuk ileriye ve yukarıya doğru devam ediyor. Tamoe dağlarının kalbinin derinliklerinde, Sanctuary'nin en ölümcül savaşçıları arasında olan keşişlerin yurdu olan yeni bölge Zavain Dağı'na yükselin. Bazen "Keçi Adamları" veya "Keçi Şeytanları" olarak adlandırılan Khazra, Sentinel'in Gözcüsü'nü tehdit eden bir savaş yolunda. Vahşi istilayı püskürtün ve örtülü sislere dalın, bir Dünya Taşı parçasına yol açabilecek ipuçları içerebilecek kabuslarla yüzleşin.
Donmuş Tundra'nın karlı çorak arazilerinde kuzeye doğru ilerleyin. Bir veba gibi, Yıkım Efendisi'nin hala dünyayı tehdit ettiği büyük Arreat dağı çevresindeki bölgede savaşçılar. Yalnızca barbar kabileler Baal’ın ordusunun kalıntılarını uzakta tutabilir, ancak onlar dağınık ve izole edilmiş durumdalar. Birleşik yaşamaları gerektiğinden, ya da kesinlikle bölünerek öleceklerinden, barbarları ortak düşmanlarınıza karşı toplayacaksınız ya da cehennem bir kez daha gevşeyecek.
Bu buzdağının sadece görünen kısmı. Donmuş Tundra'da, uzun süredir unutulmuş bir çağın kalıntısını içeren yeni bir zindan keşfedildi. Yankılar Mağarası'nda maceracıların Buz Yanığı Gözyaşı'nı ararken ölümün soğuk kucaklamasından uzak durmaları gerekecek.

STRIFE DÖNGÜSÜ - FACTION TABANLI PVP
Dünyataşı'nın parçalanmasından bu yana, Yüksek Gökler ve Yanan Cehennemler arasındaki ebedi çatışma tüm dünyaya yayıldı. Diyarın en seçkin kahramanları olan Ölümsüzler, Sığınağı bu bitmeyen tehditten korumaya yemin ederler. Ebedi Taç ile donatılmış ve Ölümsüzlerin Kasasına erişim sağladıkları için, insanlığı gözetiminde ebediyen uyanık kalmaları için çok sayıda araca sahipler. Böylesi bir tehlike sorumluluğu gerektirir ve Gölgeler, Ölümsüzlerin bu önemli görevden vazgeçmemesini sağlamak için merakla izleyerek pusuda beklemektedir. İstasyonlarına değmezlerse, Gölgeler Ölümsüzleri alaşağı edecek ve Sanctuary'nin yeni koruyucuları olarak yükselecek. Ve yeni Ölümsüzler olarak, sıradaki Gölgeler grubunun döngüyü bir kez daha ilerletmek için izleyeceğini bilecekler.
Çekişme Döngüsü
Çekişme Döngüsü'nde üç grup, Çekişme Döngüsü'nün merkezindeki kadim bir güç kaynağı olan Ebedi Taç için savaşıyor. Onlar Maceracılar, Gölgeler ve Ölümsüzler.
Savaşa Hazırlanın: Bir Maceracı Olarak Başlarken
Diablo Immortal'da sadece keskin bir hayatta kalma duygusuna sahip olanlar kendi kaderlerini belirleyecek kadar uzun yaşarlar. Bunların arasında maceracılar olarak bilinen heyecan arayanlar ve hazine avcıları da var.
Tüm Kahramanlar Maceracılar olarak başlayacak ve çalkantılı kötülüğü bastırmak ve dünyayı dolaşmak için günlük görevler üstlenebilecek. Maceracılar hazır olduklarında tahta bir Gölge olarak meydan okumaya karar verebilir veya Ölümsüzler saflarına katılma daveti arayabilir.
Işığın korktuğu şey olun: Gölgeleri Kucaklayın
Kutsal salonlarının ötesinde, Ölümsüzleri büyük bir incelemeyle izleyenler var. Gölgeler olarak bilinirler ve tek amacı, Ölümsüzlerin Sanctuary'yi Burning Cehennemden korumak için görevlerini sürdürmelerini sağlamaktır. Ölümsüzler doğru görevlerinde başarısız olurlarsa veya Sığınağı korumak için çok zayıflarsa, Gölgeler onların yerini alacak. Yalnızca en seçkin savunucular Ebedi Taç'a ve onun arkasındaki asil yüke layıktır.

Gölge olarak ne yapacaksınız:
Nihayetinde, tüm Gölgelerin görevleri, zorlukla kazandıkları ölümsüzleri alt etme şansı olan Sürgün Ayini'ni (aşağıda daha ayrıntılı olarak açıklanmıştır) başlatma hedeflerini ilerletir. Ancak içeriden bile rekabet var. Gölgeler, bu önemli ayinden önce Ölümsüzleri üstlenmek için en güçlü adayları keşfetmek için kendi aralarında savaşır. Bir Karanlık Ev oluşturmak için tek bir bayrak altında toplanan gölgeler (aşağıda daha ayrıntılı olarak açıklanmıştır), Ölümsüzlerle son hesaplaşmaya hak kazanmak için diğer Karanlık Evler'deki Gölgelere meydan okuyacak. Sadece en iyi Karanlık Evler Sürgün Ayinine katılmaya hak kazanacak.
Sözleşmeler
Gölgeler, temsil ettikleri Karanlık Evlerde konumlarını ve rütbelerini artırmak için temalı görevler olan Sözleşmeler peşinde koşacak. Diğer Gölge etkinlikleri gibi, Sözleşmeler de Sürgün Ayininde hüküm süren Ölümsüzlere karşı mücadele etme şansına katkıda bulunacak.


Gölgeler üyesi olarak yapabilecekleriniz ve katılımdan ne kazanacağınız aşağıda açıklanmıştır:

KASA BASKIN
Gölgeler, Ölümsüzlerin Kasasına gizlice girebilir ve taşıyabildikleri kadar ganimetle kaçmaya çalışabilir. Elbette, Vault'da ne kadar uzun süre kalırsanız, gardiyanları o kadar uyarır ve Ölümsüz oyuncuları çağırırsınız.
Gölgeler dikkat edin, eğer uyarılırsa Ölümsüzler Vault baskınınıza ışınlanabilir ve sizinle doğrudan PvP savaşında savaşabilir.
NOT: Yenilirseniz, Apps Kasası'na baskın yaparak kazandığınız her şey kaybolur. Raid the Vault etkinliğini başlatmak için, bir Hero veya parti üyesinin bir Shard of Living Night'a sahip olması gerekir.

KAN YOLU
Gölgeler, cesaretlerini test etmek ve Ölümsüz tahtına layık olup olmadıklarını görmek için, Path of Blood'da iblis ve canavar gruplarına karşı kısa ama zorlu tek başına karşılaşmalara dalabilir. Etkinlik seviyesi arttıkça düşmanların zorluğu da artıyor.
NOT: Kan Yolunda bir kat yenilgiye uğratmak, Ebedi Taç'ı alma yolculuğunuza yaklaştıkça Gölgelerdeki rütbenizi ilerletir.

MONTAJLAR
Ayakta duran Ölümsüzlere karşı savaş cemaati burada başlıyor. Haftanın belirli saatlerinde ve günlerinde (Pasifik'te 14:00 - 22:00 arası Çarşamba ve Cumartesi günleri), Seviye Çırak I veya üzeri olan Gölgeler Karanlık Ev oluşturabilir ve Akeba'nın Mücadelesine başlayabilir. Burada kahramanlar, çağrılan 3 güçlü Antik Savaşçı ile karşı karşıya gelecek.

Aşağıda Akeba’nın Mücadelesinin başlayabileceği zamanlar gösterilmektedir:
Bölge
Amerika Birleşik Devletleri (yerel sunucu saati)
Gün ve Saat
Çarşamba ve Cumartesi günleri 14: 00'ten itibaren - Öğleden sonra 10:00.
Bölge
Avustralya (yerel sunucu saati)
Gün ve Saat
Çarşamba ve Cumartesi günleri 14: 00'ten itibaren - Öğleden sonra 10:00.
Tüm Gölgeler güç dengesini bozmak ve Ölümsüzlerin yerini almak için birlikte çalışırken, taht herkesi oturtamaz. En iyi 10 Karanlık Evin, Sürgün Ayini başladığında Ölümsüzleri alt etmeye çalışmak için şampiyonlarını gönderme şansı olacak. Ve eğer toz yatışırsa ve Ölümsüzler yenilirse, Ebedi Tacı yalnızca bir Karanlık Ev alabilir.
NOT: Karanlık Ev, tek bir bayrak altında toplanan benzer fikirli Gölgeler grubudur.


SÜRGÜN TÖRENİ

Sürgün Ayininde galip gelirse, en iyi Karanlık Ev Kapalı Alfa sırasında yeni Ölümsüzler olacak. Sürgün Ayini başladığında, PvP savaşında en güçlü Karanlık Evlerin Gölgeleri Ölümsüzlerle karşı karşıya gelecek. Gölgeler kazanırsa, yeni bir Ölümsüz taçlandırılacak ve yeni bir Döngü başlayacak. Gölgeler başarısız olursa, muzaffer Ölümsüzler hükümdarlıklarına devam edecekler.
Sürgün Rite'sinin bu versiyonu hala geliştirme aşamasındadır ve bu modun nasıl gelişeceğine dair daha fazla ayrıntı gelecekte paylaşılacaktır.
Ebedi Tacın bir Ölümsüz olarak haklı olarak size ait olduğunu kanıtlayın
Ölümsüz lider yalnızca bir Kahraman Ebedi Tacı takabilirken, en yakın müttefikleri arasında sayılanlar Ölümsüzler grubunu oluşturur. Tahta başarılı bir şekilde sahip çıktıktan ve Ölümsüzler olduktan sonra hedefleriniz, bir Ölümsüz olarak Hakimiyetinizi büyütmek ve hükümdarlığınızı artık sizi layık görmeyen Gölgeler ve onların Karanlık Evlerine karşı savunmak olacaktır.
Ölümsüzlerin Kronları ve Essentia
Ebedi Tacı taşıyan Ölümsüz lider, dört Teğmeni kendi taçlarıyla onurlandıracak. Her taç, saltanatın Hakimiyeti sayesinde belirli bir ilerleme seviyesine ulaştığında olağanüstü bir güç verir. Bu Efsanevi eşyalardan hücum ve savunma meraklılarının bir karışımı ortaya çıkacak ve yakın çevredeki diğer Ölümsüzlerin gücünü artıracak.
Ölümsüzler görevleri tamamladıkça (yani, Günlük Hedefler) Ölümsüzler, Kion’un Sınavı gibi baskınlara yönelik girişimleri mümkün kılan bir harcama kaynağı olan Essentia'yı biriktirecek.

KION'UN SIRASI
Kion'un Sınavı, yalnızca Ölümsüz fraksiyona açık olan benzersiz bir baskındır. Ölümsüzler hazır olduklarında, baskını denemek için Essentia'yı harcayabilirler. 30 dakika içinde dört patronu devirmek amacıyla en fazla 48 oyuncu aynı anda katılabilir.
Kion'un Sınavını başarıyla tamamlamak yalnızca güçlü ganimet vermekle kalmayacak, aynı zamanda Ölümsüzlere ve Maceracılara Daedessa'nın Kutsaması'nı da verecek - bu güçlendirme Elder Riftlere bonus sağlar ve Ölümsüzlerin Kasasını doldurur.
NOT: Başarısız Kion'un Sınavı kaynaklara mal olur ve süresi dolmadan başarılı bir şekilde yenilenemezse, Daedessa'nın Kutsaması Gölgelere bahşedilir.

KASAYI SAVUN
The Shadows, Immortal Vault'a baskın yapmaya çalışabilir. Bu olduğunda, Ölümsüzler Mahzeni saldırıdan korumak için bir savunma yapmalıdır. Bu baskına karşı uyarılırsa, Ölümsüzler Mahzen Muhafızlarına yardım etmek için ortaya çıkabilir ve Gölgelerin herhangi bir zenginliği veya ekipmanıyla kaçmasını engellemeye çalışabilir.
NOT: Ölümsüzler Kasaya girdiklerinde geçici olarak yenilmez olacaklar.Diablo Immortal'da Döngüler: Yeni Hükümdarları Karşılama
Diablo'daki Döngüler: Immortal, şu anda oturmakta olan Immortal'ın devrilmesi ile belirlenir. Bir Kara Ev, Sürgün Ayininde Ölümsüzleri yenerek yükselirse, mevcut Döngü sona erer ve yeni bir Döngü başlar. O anda, mevcut Döngüye bağlı her şey sıfırlanır. Bu, tüm rütbeleri, Ebedi Taç seviyelerini, Kan Yolu ilerlemesini vb. İçerir. Ek olarak, bir Döngü sona erdiğinde, katılan kahramanlar, Döngü performanslarına bağlı özel unvanlar olan Yiğitlik Deeds'i kazanır. Eski Ölümsüz ve Teğmenleri, grubun hükümdarlığını yansıtmak için kalıcı bir anma yeri olarak Onur Duvarı'na kazınacak.
NOT: Ölümsüzler savaş sırasında Tacı başarıyla savunursa, Döngü normal şekilde devam eder.

BATTLEGROUND
Çatışma Döngüsünü denemeden önce, Savaş Alanı, oyuncu karakter kahramanlarının ilk olarak cesaretlerini test edecekleri yerdir. Kahramanlar, hareketli Westmarch kentinde Ölümsüz Gözden Geçirme'yi ziyaret ederek, Battleground Kaptanı ile konuşarak 8'e 8 oyuncuya karşı oyuncu yarışmasına katılabilir. Kahramanlar saldırmayı veya savunmayı seçebilir veya daha iyi ödüller karşılığında oyunun kendileri için seçim yapmasına izin verebilirler.
Saldırıdaki kahramanlar, Muhafızları öldürmeli ve Düşmanlarının gücünün kaynağı olan Kadim Kalbi yok etmeleri için Gayretli Putlara eşlik etmelidir. Savunucuların, süre dolmadan saldıran ekibin hedeflerini yok etmesini önlemesi veya saldırıyı engelleyecek kadar saldırganı ortadan kaldırması gerekir.

HELLIQUARY
Bilefen'deki Ana Görevi bitirdikten sonra kahramanlar, Atölyesinde Deckard Cain ile yeniden birleşecekler. Deckard Cain sizi Arreat'li genç bir adam olan yeni Barbar arkadaşı Rayoc ile tanıştıracak. Rayoc, geçmişten (ve demirci) eski bir tanıdık olan Charsi ile birlikte Helliquary adlı bir cihaz geliştiriyor. Bu makine, kahramanların güçlü iblisleri bulmalarına ve onları tuzağa düşürmelerine olanak tanır! Şeytanlar yenildikten sonra Helliquary, Şeytani Kalıntılarını Kahramanın yararlanabileceği bir güce dönüştürebilir.
Helliquary, Kahraman ilerledikçe ek Şeytani Kalıntıları işlemek için seviye atlamalıdır. Bir Helliquary'nin seviyesini yükseltmek için kahramanların, yalnızca Charsi tarafından geliştirilebilen özel bir malzeme olan Scoria'yı kazanmaları gerekir. Charsi, Scoria'yı bu cihazı yükseltmek için kullanılan malzeme olan Hellfire Scoria'ya dönüştürecek. Helliquary yükseldikçe, Kahraman daha fazla güç kazanır. Helliquary’nin ilerleyişindeki belirli aralıklarla, güçlü iblislerle yüzleşme fırsatları ortaya çıkacaktır. Cesaretinizi toplayın, silahlarınızı keskinleştirin, iksirlerinizi hazırlayın ve cephaneliğinizi hazırlayın. Helliquary ilerledikçe iblis hedefleri daha da güçleniyor. Bu oyun sonu sistemi, kahramanları tehlikeli patronlarla karşı karşıya getirerek buna göre hazırlanmalarını ve hatta bu zorlukların üstesinden gelmek için birlikte çalışmalarını gerektirir. Sadece başarılı olanlar en büyük ödülleri kazanacak!
NOT: Scoria, Ödül Sandıklarının yanı sıra Onur Tüccarı'nda da bulunabilen bir malzemedir.
NOT: Kahramanlar, Helliquary'ye Demonic Remains eklediklerinde daha güçlü hale gelir ve bir Challenge Rift güçlendirmesi kazanır. Bu güçlendirme, Challenge Rift'teki güç seviyesini iyileştirir.


ESSENCE TRANSFER TEDARİKÇİSİ
Westmarch şehrini ziyaret eden maceracılar, solduran bir ağacın dibinde duran Zamina'yı bulacaklar. Oyuncular, Efsanevi teçhizatlarını Diablo III: Reaper of Souls'un Kanai'nin Cube özelliğinden esinlenen bir sistem olan Essence Transfer sistemiyle özelleştirmek için arayacaklar. Oyuncular, bir Efsanevi öğenin Özünü çıkarabilir ve bu Efsanevi öğeyi kalıcı olarak koleksiyonlarına ekleyebilir. Ardından, oyuncular Devralma seçeneğini kullanarak bu Özü başka bir Efsanevi öğeye aktarabilir ve bu da Efsanevi özelliği, adı, simgeyi, 3B modeli ve lezzet metnini toplanan Özünkilerle değiştirmesine neden olur. Ayrıca, mevcut özellikler, Büyü ve diğer özellikler, derece, mücevherler ve soketler dahil olmak üzere diğer tüm özelliklerini koruyacaktır. Endişelenmeyin, bu işlem tersine çevrilebilir, böylece hiçbir şey kaybetmeden donanımınızı özelleştirmek için onu kullanabilirsiniz.
Bu şekilde Zamina’nın zanaatkarlığı, kahramanlara topladıkları Efsanevi öğeleri özelleştirmeleri için güç verir, gerçek Efsanevi bir şey yapmak için Sıralamalarını ve mükemmel niteliklerini artırır.

TEST BAŞLASIN
Bugünden itibaren, bu yeni yolculuk 21 Nisan 17:00 (Pasifik Saati) 'de başlıyor | 22 Nisan saat 10:00 (Avustralya Doğu Saati). Crusader sınıfı, keşfedilecek yeni bölgeler, zorlu bir zindan ve Strife Döngüsü ile görülecek çok şey var - ama hepsi Kapalı Alfa için değil. Kahramanlar yeni Efsanevi eşyalar ve Efsanevi mücevherler, ek bir Paragon Ağacı, sınıf başına iki ekstra beceri, yeni görevler, ödüller ve daha fazlasını içeren bir test deneyimi keşfedecek!
Sizden haber almak isteriz! R / DiabloImmortal alt dizini veya diğer kanallarımızla ilgili izlenimlerinizi ve geri bildirimlerinizi paylaşmanızı rica ederiz. Kapalı Alfa'da ilerledikçe, harika bir Diablo deneyimi oluşturmayı hedeflerken geri bildirimlerinizi dinleyeceğiz.
Diablo Immortal hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, buradan web sitemize göz atın veya gerçek zamanlı güncellemeler için resmi Twitter @DiabloImmortal'ı takip edin!
Heroes of Sanctuary, bir kez daha teşekkür eder, yeni haçlı seferinizde bol şanslar dileriz!

SSS
S. Kapalı Alfa'ya nasıl katılırım?
C. Şu anda Kapalı Alfa, Avustralya'daki Android kullanıcılarıyla sınırlıdır.
S. Kapalı Alfa'da kaç oyuncu yer alacak? Neden Avustralya?
C. Kapalı Alfa'da birkaç bin oyuncunun yer alacağını tahmin ediyoruz. Mobil oyun geliştirme, genellikle birden fazla halka açık test turundan yararlanabilir. Bu sınırlı Kapalı Alfa'yı daha küçük bir bölgede tutarak, Diablo Immortal'ın gelecekte daha da genişlemeden önce harika bir deneyim gibi hissetmesini sağlamak için değerli sunucu kararlılığı ve müşteri performansı verilerinin yanı sıra kritik oyun geri bildirimlerini alabileceğiz. .
S. Kapalı Alfa ne kadar sürecek?
C. Kapalı Alfa'yı Aralık ayındaki Teknik Alfa'dan daha uzun süre çalıştırmayı hedefliyoruz. Bu sefer daha geç oyun sistemlerini test edeceğiz, bu nedenle oyuncuların hepsini oynamak için yeterli zamana sahip olmasını sağlamak için daha uzun süre devam ettiriyoruz.


S. Diablo Immortal hangi cihazları destekliyor?
C. Mümkün olduğunca çok cihaz ve oyuncuya epik Diablo oynanışı getirmeyi hedefliyoruz. Diablo Immortal Technical Alpha, Apple cihazlarda ve Android cihazlarda oynanabilecek ve aşağıdaki minimum gereksinimleri karşılayacaktır:
Android Minimum Gereksinimleri
CPU - Snapdragon 670 / Exynos 8895 ve üstü
GPU - Adreno 615 / Mali-G71 MP20 ve üstü
RAM - 2GB RAM ve üstü
Sürüm: Android OS 5.0 (Lollipop) ve üzeri
Apple Minimum Gereksinimleri
iPhone 8 ve üstü
Sürüm: iOS 12 ve üzeri
S. Neden sadece beş sınıf?
A. Diablo Immortal, altı oynanabilir sınıfla başlayacak: Barbarian, Demon Hunter, Monk ve Wizard ile Crusader ve Necromancer. Ayrıca gelecekte oyuna daha fazla yeni sınıf eklemeyi planlıyoruz. Necromancer sınıfı hala yinelemeye devam ederken, Teknik Alfa'daki oyun testimizi ilk beş sınıfa odaklıyoruz.
S. Diablo Immortal ne zaman çıkacak?
C. Şu anda paylaşabileceğimiz bir çıkış tarihimiz yok

Kaynak : https://news.blizzard.com/en-us/diablo-immortal/23657317/diablo-immortal-closed-alpha-the-crusade-begins

7
Diablo 2 / Diablo II: Resurrected Teknik Alpha Denedik
« : 13.04.2021 | 09:48 »
Diablo II: Resurrected Teknik Alpha 3 Sınıf denene bildi ve sadece ACT 1 ve 2 oynanabiliyordu. Diablo II ruhuna yakışır bir iş çıkarmış Blizzard! Özleyenleriniz için yeni bilgisayarlarımızda tadından yenmeyecek bir oyun var karşımızda.


+ ve - leri özerüne konuşmak gerekirse;

+
Yeni bilgisayarlarda yüksek grafik
Modlamadan paylaşılabilen sandık
Çevre düzenlemesi yeni objeler
Orjinal ruhuna sadık kalınmış.

-
Diablo III'den sonra mekanikler ne bileyim :) Zevk ve renkler..

Deneyimizlerimizde çok konuşmadık ama izlemek isterseniz ;

https://www.twitch.tv/diablofanturkiye/videos

8
 Takipçi sistemi yenilemesinden, lider panosu değişikliklerinden ve Efsanevi öğe değişikliklerinden en iyi şekilde nasıl yararlanacağınız konusunda teori oluşturmaya başlayın; 2.7.0 Yaması yakında kullanıma sunulacak.


Sınıf ve Denge Değişiklikleri: En önemli sınıf değişikliklerinin bol miktarda dikkat çekmesini sağlamak için, Wizard’ın Firebird's Finery seti, Necromancer'ın Bones of Rathma setindeki set değişiklikleri üzerinde testlere ve geri bildirimlere odaklanmanızı çok isteriz. ve Demon Hunter's Gears of Dreadlands seti ve Witch Doctor's Gazing Demise için denge güncellemeleri.
•   Yeni Özellik Testi: Follower sistemi yenilemesi ve Greater Rift solo lider tablosu güncellemeleriyle solo oyuncu içeriği hakkında geri bildirim toplamaya çalışıyoruz.


Sezon Ödülleri


Aşağıda Diablo 3 2.7.0 yamasıyla ilgili notları bulabilirsiniz.

İÇİNDEKİLER

•   SEZONLAR
•   İTEMLER
•   HATA DÜZELTMELERİ


SEZONLAR

Takipçi Sisteminin Yenilenmesi: Diablo III'ün Takipçi sistemi yenilendi ve Sezonluk ve Mevsimsel Olmayan oyunlarda kalıcı olarak kullanıma sunulacak! Oyuncular artık Takipçilere, Follower Relic, Miğfer, Omuzlar, Göğüs, Eldivenler, Bileklikler, Kemer, 2 Yüzük, Boyun, Pantolonlar, Çizmeler, ana el silahı ve ikinci el silahı içeren toplam 14 farklı eşya yuvasıyla donatabilirler. . Diablo III'e Emanate adında yeni bir Takipçi özelliği ekliyoruz, bu da oyuncunun işe alınan Takipçiye takıldığında belirli Efsanevi Güçlerin ve Set Bonuslarının amaçlanan etkisini elde etmesini sağlıyor. Emanate yeteneklerine sahip öğelerin mevcut listesi aşağıdaki gibidir:


•   Broken Crown
•   Homing Pads
•   Spaulders of Zakara
•   Goldskin
•   Custerian Wristguards
•   Nemesis Bracers
•   Gladiator Gauntlets
•   Gloves of Worship
•   Dovu Energy Trap
•   Rakoff's Glass of Life
•   Avarice Band
•   Krede's Flame
•   The Flavor of Time
•   Sage's Journey (3-piece set bonus)
•   Cain's Destiny (3-piece set bonus)

•   Takipçi Becerileri Yenilemesi: Takipçi becerileri, yeni ve güncellenmiş becerileri sergilemek için yeniden çalışıldı. Aşağıdaki beceri değişim listesine göz atın:

SCORUNDREL


•   Crippling Shot: % 140 silah hasarı veren ve isabet alan düşmanları, Scoundrel'ın Dexterity’sine bağlı olarak 3 ila 6 saniye boyunca% 80 yavaşlatan menzilli saldırı
•   Powered Shot : Etki anında patlayan, 10 yarda içindeki düşmanlara Arcane olarak% 120 silah hasarı veren ve Scoundrel'ın Dexterity’sine bağlı olarak düşmanları 3 ila 6 saniye boyunca Sersemletme şansı% 100 olan menzilli saldırı.
•   Hysteria: Siz veya Scoundrel bir Kritik Darbe yaptığınızda, ikiniz de histerik duruma geçersiniz ve Scoundrel'ın Dexterity’sine bağlı olarak 3 ila 6 saniye boyunca verilen tüm hasarı% 3 artırırsınız.

•   Anatomy: Scoundrel'in Dexterity’sine bağlı olarak Kritik Vuruş Şansını sizin ve Alçağın için% 1,8 ila% 4 artırır.
•   Multishot Passive : Pasif: Scoundrel'ın özel saldırılarının, Scoundrel'ın Dexterity’sine bağlı olarak 3 ok atma şansı% 50 ila% 70 arasındadır.
•   Vanish (Yeni Çalışma): Ölümcül hasar aldığınızda, Scoundrel, Scoundrel's Dexterity'sine göre sizi 3 ila 7 saniye boyunca düşmanlardan saklar ve ölümünüzü önler.
•   Night’s Veil (Yeni Skill): Scoundrel, 20 yardalık bir alanı kaplayan ve Scoundrel'ın Becerisine bağlı olarak 5 ila 10 saniye süren bir bulut başlatır. Bulutun içindeki düşmanlara yönelik tüm saldırılar kritik vuruşlar olacaktır.
•   Piercig Shot (Yeni Skill): Scoundrel's Dexterity'sine bağlı olarak düşmanlara verilen hasarı 3 ila 6 saniye boyunca% 10 oranında delip artıran menzilli saldırı.
•   Kaldırılan Skiller: Dirty Fighting ve Poison Bolts


TEMPLAR

•   Heal and Loyalty: Bu beceriler artık Templar’ın Strength’ine göre ölçekleniyor.
•   Intimidate: Templar tarafından vurulan veya vuran düşmanlar, Templar’ın Strength’ine bağlı olarak 3 ila 6 saniye boyunca% 80 yavaşlar.
•   Charge: Bir hedefi şarj ederek% 280 silah hasarı verir ve Templar’ın Strength’ine bağlı olarak 8 yarda içindeki tüm düşmanları 3 ila 6 saniye boyunca sersemletir.
•   Intervene: Vurulduğunuzda Templar'ın Strength’ine bağlı olarak 10 yard çevrenizdeki düşmanlara 3 ila 6 saniye boyunca sataşır.
•   Onslaught (Yeni Çalışma): Bir düşmana% 800 silah hasarı için büyük bir darbe verir ve Templar’ın Strength’ine bağlı olarak hedefin ve yakındaki düşmanların 3 ila 6 saniye boyunca% 10 daha fazla hasar almasına neden olur.
•   Guardian (Yeni Çalışma): Ölümcül hasar aldığınızda, Templar yardımınıza koşar, 15 yarda içindeki düşmanları geri savurur, Templar’ın Strength’ine bağlı olarak siz i% 15 ila % 25 yaşam için iyileştirir ve sizi 5 saniye boyunca tüm hasarlardan korur.

ENCHANTRESS

•   Erosion: Enchantress'in Intelligence’sine bağlı olarak 5 ila 7 saniye boyunca Arcane olarak % 330 silah hasarı veren bir enerji havuzu oluşturur. Etkilenen düşmanlar ayrıca% 10 daha fazla hasar alır.
•   Focused Mind: Enchantress'in Intelligence’sine bağlı olarak sizin ve Büyücü için saldırı hızını% 3 ila% 6 artıran 40 yarda aura.
•   Powered Shield (Yeni Çalışma Yeni İsim): Menzilli saldırılardan gelen hasarı% 6 azaltır, Zırhı% 3 arttırır ve yakın dövüşçüleri siz ve Enchantress'in Intelligence’sine dayalı Enchantress için 3 ila 6 saniye boyunca% 60 yavaşlatır.
•   Temporal Pulse (Yeni Skill): Enchantress, Enchantress'in Intelligence’sine göre% 150 silah hasarı veren ve düşmanları 3 ila 6 saniye boyunca% 80 yavaşlatan bir güdümlü küre atar.
•   Amplification (Yeni Skill): Enchantress'in Intelligence’sine bağlı olarak en yüksek statik element bonusunuzu% 5 ila% 10 artırır.
•   Prophetic Harmony(Yeni Skill): Enchantress'in Intelligence’sine göre becerilerinizin Bekleme Sürelerini% 5 ila% 10 azaltın.
•   Fate’s Lapse(Yeni Skill): Ölümcül hasar aldığınızda Enchantress, Intelligence’sine dayalı ölümden kaçınmak için 3 ila 7 saniye boyunca hareketinizi hızlandırmanıza olanak tanır.
•   Kaldırılan Skiller: Forceful Push, Mass Control, Disorient ve Missile Vard

Geliştirici Notu: Yeniden çalışarak ve Takipçi becerileri ekleyerek, Takipçinin ekipman setini genişleterek ve Emanate'i tanıtarak, Takipçilerin daha anlamlı olacağına ve tek oyunculu deneyime daha fazla fayda sağlayacağına inanıyoruz.
Solo Leaderboard Güncellemesi: Greater Rift solo liderlik tabloları artık sıralama için ek filtreler içeriyor. Bu güncelleme, sınıf başına toplam 7 filtre sağlar.
•   Class Setleri
•   Class olmayan Setler
•   Genel

Geliştirici Notu: Mevcut haliyle, Solo Lider Tabloları, her sınıf için en güçlü yapıları sergileme konusunda harikadır ancak oyuncuların kullanabileceği çok çeşitli yapıların yalnızca küçük bir yüzdesini vurgulama eğilimindedir. Topluluğun en sevdikleri seti çalmasını ve liderlik tablosunda temsil edilmesini sağlamak istiyoruz.
Sezon Ödülleri: 23. Sezon Guardian Yolculuğunu tamamlayan oyunculara iki benzersiz yeni ödül, bir portre çerçevesi ve bir evcil hayvan verilecek. Ödül içeriğinin PTR 2.7.0 sırasında kullanılamayacağını lütfen unutmayın.

Itemler

•   Bones of Rathma 2 Parça set: Minyonlarınız, her hasar verdiklerinde Army of the Dead'in cooldown süresini 1 saniye azaltır. İskelet savaşçılarınız daha hızlı ortaya çıkar ve dirilen minyonlarınızın süresi artık dolmaz.
•   Bones of Rathma 4 Parça set: Minyonlarınız artık hasar almıyor. Minyonlarınızdan biri her hasar verdiğinde 15 saniyeliğine% 1 hasar azaltma elde edersiniz. Maksimum 75 stack.
•   Bones of Rathma 6 Parça set: Her aktif minyon, Army of the Dead ve Bone Spirit'in hasarını% 1000 arttırır.
•   Defiler Cuisses: Bone Spirit'in hasarı, aktif olduğu her saniye için% 400 ila% 500 artar ve ayrıca çarpma anında düşmanları dondurur.
•   Bonds of C’Lena (Yeni İtem): Army of the Dead ve Bone Spirit,% 300 ila% 400 artar. Bone Spirit, Army of the Dead her düşmana her vurduğunda 5 saniyeliğine% 2 daha fazla hasar verir.
Geliştirici Notu: Bones of Rathma setinin diğer Necromancer yapılarına benzer şekilde oynadığını biliyoruz. Amacımız Necromancer setleri arasında çeşitliliği korurken setin fantezisini korumaktır.

•   Firebird’s Finery 2 Parça Set: Öldüğünüzde gökten bir meteor düşer ve sizi canlandırır. Disintegrate Düşmanları tutuşturarak ölene kadar saniyede% 3000 silah hasarı almalarına neden olur.
•   Firebird’s Finery 4 Parça Set: Ignite bir hedefe uygulandığında% 80 hasar azaltma ve% 4000 daha fazla hasar elde edersiniz. Casting Disintegrate, Teleport'un cooldown süresini stack başına% 2 azaltan Combustion stackları ekler. 50 defaya kadar istifler.
•   Firebird’s Finery 6 Parça Set: Disintegrate dışında bir ateş büyüsü ile Tutuşturulmuş bir düşmana vurmak, Ignite hasarının Combustion yükleriyle çarpılmasına neden olur.

Geliştirici Notu: Firebird's Finery yeniden doğmak üzere. Oyuncunun cehennem güçlerini yakmasına izin verirken sete yeni bir soluk getirecek şekilde elden geçirdik.
•   Gears of Dredlands 6 Parça Set: Hungering Arrow, Dreadlands Gears'ı giyerken en fazla 2 kez deler
Geliştirici Notu: Hungering arrow’un sönümlenmesi olayı olabileceğinden delme sayısını azalttık.
•   Gazing Demise: Spirit Barrage'ın hasarı% 100'den% 150'ye yükseltildi. Spirit Barrage, iki kat daha uzun süren Phantasm runesini kazanır ve Manitou hayaletlerinin saldırı oranı artar.

Geliştirici Notu: Mundunugu’s Regalia'sı diğer setlere kıyasla daha yüksek performans gösteriyor. Gazing Demise'deki bu değişiklik, oyun mekaniğini basitleştirirken hasar çıktısını da azaltacaktır.

•   Blackthorn’s Jousting Mail: Birincil özelliklerden biri rastgele bir elemental hasar ile değiştirildi.

Set Dungeon Güncellemesi
•   Necromancer'ın Bones of Rathma setinin yeniden tasarımını hesaba katmak için mevcut "Raise 100 Skeletal Mage" den "100 Corpses Revive" hedefini güncelledik.

9
Duyurular / Diablo II: Resurrected Duyruldu
« : 22.02.2021 | 08:39 »
Diablo II: Resurrected, Diablo II ve ödüllü genişleme paketini yenilenmiş grafikleri ile BlizzconOnline'da açıklandı.


Diablo II: Resurrected‘te oyunun klasik 2D grafikleri günümüzün fizik tabanlı 3D modellerine dönüşüyor. Bununla birlikte oyuna dinamik ışıklandırma eklenecek ve oyunun animasyonlarıyla büyü efektleri de tamamen elden geçirilecek. Üstelik bunların tamamı 4K çözünürlüğe kadar destek sunacak.
- 27 dakikalık klasik ara sahnelerin her bir karesi yeniden tasarlanmakta. Sanctuary'nin ürkütücü sesleri ve hafızalara kazınan özgün müzikleri de Dolby 7.1 surround ses teknolojisini destekleyecek şekilde elden geçiriliyor.


8 Kişilik Oyunları Özlediniz mi ? 4K ile 8 kişinin keyfini çıkarın


Yeni Stash..


Blizzard Entertainment ve dahili stüdyosu Vicarious Visions tarafından geliştirilen Diablo II: Resurrected, 2021 içersinde Windows® PC, Xbox Series X|S, Xbox One, PlayStation®5, PlayStation®4 ve Nintendo Switch™ platformlarına geliyor. Destekleyen platformlar arasındaki ortak ilerleme fonksiyonu sayesinde oyuncular, oyunu istedikleri platformlarda aynı karakter ve eşyalarla oynayabilecekler.

Kaynak : https://diablo2.blizzard.com/

10
Diablo Immortal / Diablo Immortal : Eşya Sistemi
« : 18.12.2020 | 14:50 »
Tüm Diablo oyunlarının ana sistemi; derin, zengin ve ödüllendirici bir ganimet sistemidir.


Diablo Immortal’da eşya sistemi kökenlerimize bağlı kalmaya çalışırken bir yandan da sınırları zorladık çünkü bu oyun geleneksel aksiyon rol yapma oyunlarından farklı ihtiyaç ve amaçlara sahip. Karakterinizi dilediğiniz gibi geliştirebilmeniz için size heyecan verici seçimler ve mümkün olduğunca çok farklılık sunmak istiyoruz çünkü anlayışımıza göre hiçbir Diablo oyunu bir diğerine benzeyemez (veya benzememeli).

Diablo Immortal halen aktif geliştirme aşamasındadır, bu nedenle okumak üzere olduğunuz şeyler değişebilir.

Eşyanın Yapılması

Felsefemiz: Eşyalar Diablo’nun en önemli parçası. Diablo Immortal’ın eşyaları, potansiyellerini ortaya çıkarmak için onları derecelendirerek veya daha iyi teçhizatla değiştirerek size sürekli ilerleme fırsatları sunmayı amaçlamaktadır. Eşyaların sağladığı stat bonusları, karakterinizin bir veya daha fazla savaş alanında daha etkili hissetmesine yardımcı olacaktır.

Diablo Immortal’daki eşyalar üç tür niteliğe sahip: Temel nitelikler, özellikler ve büyülü özellikler. Ek olarak güçlü eşyalar yuvalara, efsanevi özelliklere ve daha fazlasına sahip olabilir.

Temel istatistikler eşyaların simgelerinin yanında gösterilir ve içinde Life, Damage, Armor, Offense Rating, Defense Rating, Potency ve Resistance içerir.

Life, can puanınızı ifade eder.
Damage, silahların verdiği hasarı arttırır ve ana özelliğinize göre artar.
Armor, düşmanlardan gelen büyü dışı olmayan hasarları azaltır.
Armor Penetration, düşmanın zırhının sizin ataklarınıza karşı etkinliğini azaltır.
Offense Rating,
rakibinizin savunma değerine bağlı olarak hasarınızı belirli bir oranda arttırır.
Defense Rating, rakibinizin saldırı değerine bağlı olarak aldığınız hasarı belirli bir oranda azaltır.
Potency, düşmanları güçsüzleştiren etkilerin daha uzun sürmesini sağlar.
Resistance, sizi güçsüzleştiren etkilerin daha kısa sürmesini sağlar.

Attribute(Nitelikler)’ler şunlardır: Strength, Intelligence, Fortitude, Vitality ve Willpower.

Strength; Barbarian, Monk ve Demon Hunter’ların temel niteliğidir.
Intelligence, Wizard’lar için temel niteliğidir.

Tüm bu özellikler Offense Rating ve Defense Rating’inizi arttırır. Ana attribute’ler hasarı arttırırken diğer attribute’ler ek savunma avantajları sağlar.

Fortitude, hem Armor ve Armor Penetration’ı hem de Offense ve Defense Rating’inizi arttırır.
Vitality, hem canınızı hem de Offense ve Defense Rating’inizi arttırır.
Willpower, Potency ve Resistance’ın yanında Offense ve Defense Rating’inizi arttırır.

Yapabileceğiniz Herşeyi Donatmak


Karakterlerin 12 eşya yuvası bulunuyor. Ana eşya yuvaları Legendary eşyalar üzerinde yetenek değiştiren etkilere sahipken ikincil eşya yuvaları ilave nitelikler ve büyülü özelliklerle güçlendirip özelleştirmenize yardımcı oluyor.

Ana Eşya Yuvaları


*Head / Miğfer
*Legs / Pantolon
*Torso  / Zırh
*Weapon / Silah
*Shoulder / Omuzluk
*Off-Hand/Secondary Weapon /  Silah / Sol El

İkincil Eşya Yuvaları

*Neck / Kolye
*Waist  / Kemer
*Ring (1) / Yüzük
*Ring (2)  / Yüzük
*Feet  /  Bot
*Hands / Eldiven

Farklı Kalitenin Eşyalar
Diablo Immortal’da donanabileceğiniz farklı kalitede eşyalar mevcut: Normal (beyaz), Magic (mavi), Rare (sarı) ya da Legendary (turuncu). Set (yeşil) eşyalara Diablo Immortal’da yer vermedik çünkü oyunculara efsanevi güçlerini istedikleri gibi dizip eşleştirme imkânı sağlamak istedik.

Eşyanın kalitesi ne kadar artarsa nitelikleri de o kadar fazlalaşır. Magic ve Rare eşyalar, eşyanın sağladığı Magic Attribute’leri belirten özel birer isme sahip etkiler barındırır. Örneğin, “Purified Short Sword of Authority”deki Short Sword (ana eşya türü), kendisinden önce gelen “Purified” (demonlara ek hasar verir) prefix’i (ön ek) ve sonra gelen “of Authority” (Strength ve Willpower bonusları) suffix’iyle (temal eşya türü) güçlendirilmiştir.

Saldırı hızı, hasar ve zırh ilaveleri gibi tanıdığımız, bildiğimiz Magic Attribute’ler hâlâ bizimle. Yeni özellikler arasındacheat death şansı (Diablo III’teki bazı pasif yeteneklere benzer), güçlendirme süresinde artış, canı az düşmanlara daha fazla hasar verme şansı ve çok daha fazlası var. Lansman sırasında daha da genişleme potansiyeline sahip 30'dan fazla Büyü Özelliği planlıyoruz.

Legendary eşyalar aynı zamanda özel özelliklere de sahip. Bu özellikler sınıf yeteneklerini bir şekilde değiştiriyor ve güçlendiriyor. Ayrıca bazı kozmetik etkilere de sahip. Tüm Legendary eşyalar sınıflara özel; kendilerine ait birer isimleri ve görselleri var ve yetenekleri eşsiz bir biçimde etkiliyor.


Eşya Kademeleri
Felsefemiz: Eşya kademeleri, sizi sayısal bir yükseltme için atmaya zorlamak yerine, gerçekten sevdiğiniz öğeleri geliştirmeye devam etmenin bir yolunu sağlamalıdır. Efsanevi bir öğeyi seviyorsanız, o öğeyi bir üst sıraya koymak, onu kullanmaya devam etmenize ve oynatmakta olduğunuz içerikle alakalı tutmanıza olanak tanır.

Rare(sarı) ve Legendary eşyalar, kademe (rank) adını verdiğimiz sistemle yükseltilebilir. Rare (sarı) eşyalar 0. kademe olarak düşer. Gerekli malzemelerle doğru zanaatkârların yanına giderek bu eşyaları 5. kademeye kadar yükseltebilirsiniz. Her bir kademe, eşyaya ek nitelikler (statlar) sağlar. Legendary eşyalarsa 20. kademeye kadar yükseltilebilir ve Bonus Attribute adını verdiğimiz ek avantajlara sahiptir. Bu özelliklerle ilgili daha fazla bilgiyi yazının devamında bulabilirsiniz.


Tüm Silahlarınızı Parlatın

Tılsımlar (Charm)

Tılsımlar, tüm sınıflar için rastgele yuvarlanan bir ile beş arasında benzersiz beceri sıralaması bonusu sağlar. İstenmeyen tılsımları beceri taşlarına ayırabilir, daha sonra bonusları diğer tılsımlarda yeniden sıralamak için kullanabilirsiniz.


Tılsımlar tüm sınıflarda beş yeteneğe kadar değişiklik sağlayabildiğinden, istediğiniz yetenek ilavelerini elde edebilmek için değiştirme mekaniğini sıklıkla kullanmanız gerekecek. Tılsımların kendilerine ait yuvaları bulunur ve aynı anda en fazla bir tılsım kuşanabilirsiniz. Bu yüzden doğru seçim yapın!

Run ler

Rünler, Elder Rift’lerden kazanılan işleme malzemeleridir. Toplamda mevcut 15 Rün var ve bunlardan bazılarını elde etmek epey zor. Rünler, efsanevi mücevher ve eşyalarla alakalı tariflerde kullanılır.


Mücevherler (Gem) ve Eşya Soketleri

çeviri devam ediyor..

Kaynak : https://news.blizzard.com/en-us/diablo-immortal/23574266/itemization-in-diablo-immortal

11
Blizzard DI için F2P ( Free to Play ) konularında bir takım açıklamalara değindi.


En çok öne çıkan sorulardan biri de şuydu: Diablo Immortal’ın iş modeli nedir? Oyuncuların bu sorunun cevabını bilmesi ekibimiz için çok önemli. Bu yüzden bugün Immortal’ın iş modelinden, arkasındaki olayın ve işin pratikte nasıl yürüdüğünden bahsetmek istiyoruz.

Ayrıntılara girmeden önce bu blogda pek çok oyun sisteminden bahsedeceğimizi, bu nedenle öncelikle oynanış bloglarımıza göz atmanızın daha iyi olacağını söyleyelim. Okurken bu sistemlerin nasıl işlediğini aklınızda bulundurmaya çalışın.

Oynanış Önizlemesi
Karakterler ve Yetenekler
Eşyalar

Diablo Immortal isteğe bağlı oyun içi satın alma seçeneklerine sahip tamamen ücretsiz bir oyun olacak. Diablo Immortal’a yeni eşyalar, özellikler, sınıflar, hikâyeler ve keşfedilebilecek bölgeler gibi ücretsiz içerikler eklemeye devam etmeyi planlıyoruz. Ayrıca satın alma işlemlerinin adil olmasını ve tüm oyuncular için oyuncu deneyimine öncelik veren açık ve net değerlere göre yönlendirilmesini istiyoruz.

Bizim anlayışımıza göre en önde gelecek olan oynanış olmalı. Temel mekanikler oyunu eğlenceli kılmak üzere tasarlandı ve paralı içerik kısmı şeytan öldürme ve eşya toplamaya dayanan ana oynanışını asla engellememeli. Ayrıca satın alarak elde edebileceklerinizin çoğunu oynayarak da edinebilmelisiniz. En önemlisi de eşya toplamanın tek yolunun oyunu oynamak olması.

İkincisi, aldığınıza değecek, oyuna devam etme isteğinizin yanında sizin ve mümkünse diğer oyuncuların da oyundan aldığı keyfi arttıracak satın alma seçenekleri sunmak istiyoruz. Ancak satın alınabilen içerikler oyun deneyiminizi olumsuz etkilememeli.

Üçüncüsü, satın alınabilen içeriklerin Immortal’dan keyif almak için gerekli olmayan bir seçenek olarak görülmesini istiyoruz. Diablo Immortal’ın temel oyun deneyimi her zaman ücretsiz olacak. Oyunu saatlerce oynayabilecek ve para harcamak isteyip istemediğinize kendiniz karar vereceksiniz.

Ne Satın Alabilirim : Bazı Örnekler

Satın alınabilen içeriklere örnek olarak Elder Rift’lerde kullanılan Crest‘leri verebiliriz. Oyuncular Elder Rift’lere istedikleri kadar girebilirler. Kazanılarak veya satın alınarak elde edilebilen Armalarınsa hem kişisel hem de sosyal avantajları bulunuyor. Armalar, Rift’e ekledikleri rastgele etkilerle o Rift’i daha kolay veya daha zorlu hale getirir ve böylece oyunu zenginleştirir. Arma kullandığınızda runler ve efsanevi mücevherler gibi eşya olmayan ödüller kazanırsınız. Ayrıca grupta en az bir kişi Arma kullandığında, diğerleri kullanmamış olsa bile gruptaki herkes Rift puanı da kazanır. Rift puanlarını biriktirerek efsanevi mücevherler gibi öğeleri satın alabilirsiniz.

İkinci örneğimiz Reforging Eşya özelliklerini yeniden biçimlendirmek için, oyun yoluyla veya satın alarak elde ettiğiniz bazı malzemeleri kullanmanız gerekiyor. Oyuncular Reforge Stone‘ları kullanarak bir eşyanın özelliğini rastgele şekilde değiştirebilir ya da Specialized Reforge Stone‘larla bu rastgeleliği azaltarak yükseltmek istedikleri özelliğe odaklanabilir.

Ayrıca oyuncuların Battle Pass progress sistemi/Sezonluk Görevleri ve diğer oyun içi etkinlikleri tamamlayarak ödül kazanmalarına olanak tanıyan bir Savaş Bileti ilerleme sistemine sahiptir. Battle Pass'ın hem ücretsiz hem de ücretli parçaları vardır. Tüm oyuncular ücretsiz parça aracılığıyla Reforge Taşları ve Armalar gibi ödülleri talep edebilirken, ücretli parçaya sahip oyuncular özel kozmetiklere ve hatta daha fazla ödüle erişebilecek.

Market / Pazar

Ayrıntılara girmeden önce şunu açıklayalım: Market, Diablo III’te gerçek parayla alışveriş yapılan auction house tamamen farklı bir yer. Diablo’da her zaman oyuncuların birbiriyle alışveriş yapmasına izin veren sistemler vardı. Biz de zaman içerisinde bundan hem iyi hem kötü anlamda pek çok şey öğrendik. Diablo Immortal ‘da oyunu engellemeyen adil, sağlıklı, oyuncu odaklı bir ekonomiye katılma becerisine sahip olmalarını istiyoruz.

Market, gerçek parayla satın alma yapılamayan ve isimsiz alıcılarla satıcıları birbiriyle buluşturan bir yer. Nelerin pazara koyulup nelerin koyulamayacağına dair bazı kısıtlamalar var. Belirli malzemeleri, yan eşyaları ve efsanevi mücevherleri Pazar’da bulmanız mümkünken buradan eşya alamayacaksınız. Ayrıca bu, oyun içinde herhangi bir şey almayı tercih etmeyen oyuncuların buldukları eşyaları satarak oynarken kazandıkları oyun içi para birimlerinin yanında ek gelir elde etmelerini sağlayacak.

Para Birimleri (Currency)

Altın (Gold) :
Sanctuary dünyasındaki düşmanlardan, sandıklardan ve ganimet veren diğer her yerden düşüyor. Satın alınamayan veya takas edilemeyen altın yalnızca oynayarak kazanılabilir. Altınları eşyalarınızı yükseltirken veya NPC satıcılardan rastgele eşya alırken kullanabilirsiniz.

Platinum:
Oyunu oynayarak veya gerçek parayla satın alınarak elde edilebilir. Oyuncular ayrıca market'te eşya satarak da platin biriktirebilir. Platinumu Market’de takas gerçekleştirirken veya Charm üretirken kullanabilirsiniz.

Eternal Orb :
Yalnızca gerçek parayla satın alınabilir ve Platinum, savaş bileti, özel yeniden işleme taşı, arma ve kozmetik içerikler almakta kullanılabilir.

Teknik Alpha ve Fazlası

Teknik alfada odak noktamız oynanışta ve Immortal’ın eğlenceli olmasını sağlamakta. Teknik alfada gerçek parayla alışveriş yapılamayacak ancak sistemlerimizi test etmek amacıyla oyunculara oyun içi para birimi verebiliriz. Bununla birlikte, her zaman değerlerimizle önderlik ederek yaklaşımımızı geliştirmeye devam edeceğiz - oynanışı ilk sıraya koyacağız, değerli seçenekler sunacağız ve bunları bonus olarak tasarlayacağız. Amacımız Diablo Immortal ve oyuncuları için doğru hissettirmesini sağlamaktır.

Teknik Alfa boyunca geri bildirimler için sabırsızlanıyoruz ve hepinizi Sanctuary'de görene kadar bekleyemeyiz.

Kaynak : https://news.blizzard.com/en-us/diablo-immortal/23580185/our-free-to-play-approach-and-values

12
Diablo Immortal ekibi süper bir ilerlemeyi kaydetmeyi devam ediyor ve biz de sınırlı teknik alfamızla cehennemin kapılarının aralanacağı için çok heyecanlıyız. Bu teknik alfanın öncelikli amacı sunucu durumunu ve pek çok farklı cihazdaki istemci performansını test etmek. Ayrıca bize temel oynanış, ilk seviyelerdeki deneyim ve diğer erken safha oynanış sistemlerine dair oyuncu geribildirimlerini toplama fırsatımız olacak. Bu sayede oyun çıktığında harika bir duruma sahip olmasını sağlayabileceğiz.


Teknik Alpha Çıktı! Google Play Store üstünden ön kayıt yapan sınırlı sayıda Avustralyalı oyuncu, Diablo Immortal Teknik Alfası’na doğrudan davet edilecek. Bu davetler, ön kayıtlarını en erken tamamlayan ve cihazları asgari sistem gereksinimlerini karşılayan oyunculara gönderilecek. Ayrıca topluluğun belli üyelerini de davet ederek değerli geribildirimlerini alacağız.

Teknik alfada neler var? Bu, aksiyon rol yapma serimizin heyecan verici yeni bölümü Diablo Immortal’a bir ön bakış olarak düşünülebilir. Yeni bir hikâyeye sahip olan oyun, Diablo II: Lord of Destruction ve Diablo III arasındaki olayları anlatıyor. Diablo Immortal heyecanlı ve tatmin edici savaşlara, tekrar tekrar oynanabilen zindanlara, derin ilerleme ve eşya sistemlerine ve daha önce görülmemiş pek çok canavara ev sahipliği yapacak. Ek olarak Diablo Immortal, karanlik ve gotik Sanctuary evrenini sizi öldürmeye etmeye yemin etmiş ölümcül yaratıklarla dolu, uçsuz bucaksız bir devasa çevrimiçi dünyaya dönüştürecek.

Teknik alfaya katılamayanla Diablo Immortal’a dair zengin bir kaynak hazırladık. Temel sistemlerimizi anlatan bir oynanış tanıtımımızın yanı sıra karakter ilerlemesine ve tamamen eşya sistemine dair yazılarımız var. Diablo Immortal serinin ilk oynaması ücretsiz oyunu olacak. Dolayısıyla Blizzard’ın temel prensiplerin biri olan “Önce Oynanış”ı da içeren yaklaşımımızı da paylaşmak istedik.


Oynanış Önizlemesi
Karakterler ve Yetenekler
Eşyalar
Oynaması Ücretsiz ve Diğerler


Bu yıl Diablocularla BlizzCon’da buluşamamak bizi üzse de hepinizi Sanctuary’ye davet edeceğimiz günü iple çekiyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular

S: Teknik alfaya nasıl katılabilirim?
C:  Google Play Store üstünden ön kayıt olan sınırlı sayıda Avustralyalı Android kullanıcısı, Diablo Immortal Teknik Alfası’nı indirebilecek.

S: Teknik alfaya kaç oyuncu katılacak? Neden Avustralya?
C: Birkaç bin oyuncunun teknik alfada yer almasını bekliyoruz. Oyun geliştirme sürecinde çok aşamalı açık testler genellikle güzel sonuçlar verebiliyor. Teknik alfamızı tek ve görece küçük bir bölgede gerçekleştirerek sunucu durumuna ve işlemci performansına dair veriler toplamamız mümkün olacak. Ayrıca alacağımız yapıcı eleştiriler sayesinde Diablo Immortal’ı daha geniş kitlelere sunmadan önce harika haline getirebileceğiz.

S: Teknik alfa ne kadar sürecek?
C: Teknik alfanın birkaç haftalık testlerden ibarete olmasını hedefliyoruz. Bu sayede gereken miktarda oynanış geribildiriminin yanı sıra sunucu durumu ve işlemci performansı verisi alabileceğiz.

S: Diablo Immortal hangi cihazları destekliyor?
C: Destansı Diablo oynanışını mümkün olduğunca fazla cihaza getirebilmeyi hedefliyoruz. Diablo Immortal Teknik Alfası şu sistem gereksinimlerini karşılayan Apple ve Android cihazlarda oynanabilecek

Android Asgari Gereksinimleri
* CPU – Snapdragon 710 / Hisilicon Kirin 810 ve üstü
* GPU – Adreno 616 / ARM Mali-G52 ve üstü
* RAM – 2GB ve üstü
* Sürüm: Android OS 5.0 (Lollipop) ve üstü

Apple Asgari Gereksinimleri
* iPhone 8 ve üstü
* Sürüm: iOS 12 ve üstü

S: Neden yalnızca dört sınıf?
C: Diablo Immortal altı oynanabilir sınıfla gelecek: Barbar, DemonHunter, Monk ve Wizard'ın yanı sıra Crusader ve Necromancer. Gelecekte oyuna daha fazla yeni sınıf eklemek de planlarımız arasında. Ancak teknik alfa testlerimizde ilk dört sınıfa odaklanacağız çünkü diğer iki sınıf üstündeki çalışmalarımız sürüyor.

S:Diablo Immortal’ın hangi kısımları ücretsiz ve neler için harcama yapmam gerekecek?C: Diablo Immortal oynaması ücretsiz bir oyun olacak ve buna tüm hikâye ve sınıflar da dahil. Ayrıca oyun süreniz asla kısıtlanmayacak. Gelecekte oyuna gelecek yeni hikâye içerikleri, sınıflar ve bölgeler de aynı şekilde ücretsiz olacak. İsteğe bağlı oyun içi satın alımlar asla ilerlemenizin veya oyun zevkinizin önüne geçmeyecek. Yalnızca temel oynanışı zenginleştirecek. Daha fazla bilgi için ilgili yazımızı okuyabilirsiniz. / Blog henüz eklenmedi..

S: Diablo Immortal ne zaman çıkacak ?
C: Henüz bu konu ilgili bir tarih yok maalesef..

Kaynak : https://news.blizzard.com/en-us/diablo-immortal/23583662/diablo-immortal-technical-alpha-one-step-closer-to-hell


13
Merhaba, 2020 için sonuncumuz olan Diablo IV Üç Aylık Güncellemesine bir kez daha hoş geldiniz!


Oyundaki ilerleme tempolu bir şekilde devam ediyor ve tatillerden önce tamamlamaya çalıştığımız, takımın uzun süredir üzerinde çalıştığı birkaç büyük güncelleme ve revizyondan heyecan duyuyoruz. Bugünün konusu, bu yıl da en çok talep edilen konu olan büyük bir revizyona odaklanıyor: Eşya Sistemi.

Eşyalar Diablo'nun can damarıdır. Hayal gücünüzü yakalayan ve sizi oynamaya ve "Acaba" Diye merak etmeye devam ettiren oyunun unsurlarıdır. İster mükemmel bir şekilde yuvarlanan tanrısal teçhizatın bir sonraki parçasını beklemek veya çılgın bir bilim adamı gibi kafanızdaki eşya kombinasyonlarını tekmelemek olsun, eşyalar şüphesiz Diablo'yu bu kadar çekici ve diğer oyunlardan çok farklı kılan şeyin önemli bir parçasıdır.

Eşyaları doğru yapmanın ne kadar önemli olduğunu anladığımızda, oyunun bu bölümü hakkında erken dönem oyuncu geri bildirimlerine özel önem verdik. BlizzCon 2019'da size gösterdiklerimiz, takip bloglarımız ve oyunun son sürümü arasında daha birçok yinelemenin beklediğini biliyorduk. Geçmiş Diablo kayıtlarından, bu yinelemeleri yapmak için zamana ve kaynaklara ihtiyacımız olacağını da biliyorduk - neyse ki, bunu mevcut programımıza ekledik. Tüm geri bildirimlerinizi almak, en yeni yönümüzü önünüze daha çabuk ulaştırabilmemiz için bu yineleme süresinin bir kısmını ileriye taşımaya teşvik etti.

Baş Oyun Tasarımcısı Joe Shely bugün tüm önemli eşya güncellemelerimizde bize rehberlik edecek. Sınıflarımızın yararlandığı bireysel istatistiklerden envanterinizdeki eşyaların görsel sunumuna kadar, baştan sona eşyaları ayırmanın her yönünü inceledik ve potansiyellerini karşılayamadığını düşündüğümüz eşyalarında yeniden işledik. Elbette, henüz erken ve daha çok oyun testimiz ve yapmamız gereken yinelememiz var, ancak bu yönün bizi daha sağlam bir temel yola koyduğunu ve bugün sizinle paylaşmaktan daha mutlu olamayacağımızı düşünüyoruz.

Sosyal medyada neler yaptığımızı takip edebilirsiniz ve her zaman olduğu gibi, lütfen forumlarımızda ve Diablo'yu konuşmak için en sevdiğiniz yerlerin hepsinde bu güncelleme hakkında ne düşündüğünüzü bize bildirin! Muhtemelen orada da takılıyoruz ve gelecekteki bloglarda ele alacağımız popüler konuları araştırmaya devam edeceğiz.

Hazır sözü açılmışken, bir sonraki güncellememiz yazı şeklinde değil BlizzConline etkinliği üstünden paylaşılacak. Bunun ne olacağına dair pek çok varsayım okuduk ve etkinlikte epey önemli bilgiler paylaşacağımızı söyleyebiliriz. Sürprizi bozmadan biraz ipucu vermek gerekirse BlizzCon’da gördüğünüz kamp ateşi ekranının yeni bir versiyonu karşınızda olacak.

Hepinize teşekkürler ve cehennemde görüşmek üzere!
-Luis Barriga,
Oyun Direktörü, Diablo IVBugün Diablo IV'teki bazı eşya değişikliklerine bakacağız ve önceki geliştirme bloglarımızda paylaştığımız birkaç şey hakkında sizi güncelleyeceğiz. Hangi değişikliklerin yapılacağına karar verirken, üç temel ideale odaklandık:

*Birincisi, anlaşılması kolay fantezi unsurları sunarak sınıf kimliğini güçlendirmek istiyoruz. *-Sınıfınızın temasından beslenen eşya ve yetenekler her zaman daha iyidir.

*İkincisi, eşya sistemimizle daha derin kişiselleştirme sunmak istiyoruz. Eşyalar sınıfınızı tanımlamak yerine desteklemeli ve geliştirmelidir.

*Son olarak genel derinlik anlamında Diablo II ve Diablo III’ün arasında bir yerleri hedefliyoruz. Amacımız yıllar boyunca keşfedecek yeni şeyler ve her bir sınıfa build kurmanın sayısız yolunu sağlamayı hedefliyoruz.

Yetenek Ağacı

Yetenek ağacında son üç ayda bir yayınlanan blog gönderisini yayınladığımızdan beri, tüm geri bildirimlerinizi inceliyoruz. Ekibimiz ayrıca, genişletilmiş bir ilerleme oyun testi de dahil olmak üzere sık sık yapılan iç oyun testlerinde yetenek ağaçlarımızla çok fazla uygulamalı zaman geçirdi. Buna dayanarak, bunun sağlam bir yön olduğundan eminiz, bu yüzden onu tekrarlayacağız ve daha fazla iyileştirme yapacağız. Örneğin birbiriyle ilgili yetenek noktalarını belli noktalarda toplayacağız. Böylece oyuncular dizilimlerini geliştirecek yetenek geliştirmeleri için ağacın öbür ucuna gitmek zorunda kalmayacak.

Yeteneklerinizi sıfırlama özelliğini dengelemesi epey zor bir şey. Pek çoğunuz gibi biz de seçimlerin sonuçları olmasını ve her bir karakterin birbirinden farklı hissettirmesini istiyoruz. Diğer tüm karakterlerle aynı hale gelmek yalnızca tek bir tık kadar uzakta olmamalı. Tabii oyuna yeni başlayan oyuncuları farklı yetenekleri denemeye ve kendilerine uygun dizilimleri keşfetmeye teşvik etmeliyiz. Diablo IV’te yeteneklerinizi ve pasiflerinizi sıfırlamak mümkün olacak. Bunu sınırsız kez gerçekleştirebileceksiniz ama özellik bedelsiz de olmayacak. Bunu yapmak yeni karakterler için kolay olsa da karakteriniz ilerledikçe yeteneklerinizi sıfırlamanın bedeli de artmaya başlayacak. Oyunun ileri safhalarında diziliminizi değiştirmek önemli miktarda kaynak gerektirecek. Yani karakterinize adadığınız zaman ve çabalamak, bir bedel ödemeniz gerekecek.

Temel Nitelikler

Son blogumuzda karakterinizin gücünün fazla büyük bir bölümünün eşyalardan geldiği konusunda sizinle aynı görüşü paylaştığımızı belirtmiştik. Ayrıca "Melek Gücü" ve "İblis Gücü" tanımlarının akıllarda canlandırdığı şeyler hoşumuza gitse de bunlar bir barbar, büyücü ya da druidin temasını pek de sağlamlaştırmıyordu. Dolayısıyla köklerimize dönerek ilk Diablo oyunlarındaki klasik RYO unsurlarını gözden geçirdik. Devasa canavar ordularını alaşağı edip bir sonraki seviyenize ulaşmaya çalıştığınız sırada aslında neler yapıyorsunuz? Tabii ki antrenman yapıyor, bir yetenekte ustalaşmaya çalışıyor ve kendinizi geliştiriyorsunuz. Giderek daha güçlü ve daha akıllı oluyorsunuz.

Bir seviye kazanmasının ardından barbarımız 5 nitelik ve 2 yetenek puanı kazanıyor.


Seviye atladığınızda Strength, Intelligence, Dexterity ya da Willpower niteliklerini arttırmakta kullanabileceğiniz puanların yanı sıra yetenek puanları kazanıyorsunuz. Çoğu Barbarian build’i yüksek miktarda Strength’e sahip olmak isteyecektir. Ancak karakterinizi oluşturup yetenek ve sinerjilere karar verdikçe diğer niteliklere de yönelmek isteyeceksiniz.

Ve işte burada gerçekten ilginç hale geliyor. Her bir sınıfın yetenek ağacındaki pek çok nokta, belli temel nitelik eşiklerini sağlamanız halinde ilave etkiler sunar. Bunları açmak için yetenek puanı harcadığınızda taban etkiyi elde edersiniz. İlgili niteliği belli bir seviyeye getirdiğinizdeyse ilave etkiler açılır.

Bu etkileri açmak için nitelik puanlarınızı nasıl harcadığınıza dikkat etmeyi düşüneceksiniz.Silah Türleri


Bir önceki yazımızda da söylediğimiz gibi temel eşya sistemine önemli değişiklikler getiriyoruz.

Söze Diablo IV’teki sınıflara gösterilen pek çok farklı eşyaya göz atarak başlayacağız. Silah türlerimiz görsel olarak birbirinden farklı ve Barbarian’ın Arsenal sistemi gibi özellikleri sayesinde anlamlı etkilere sahip. Ayrıca oyun motoru üstünde yaptığımız çeşitli çalışmalar sayesinde silahların daha gerçekçi bir hissiyata kavuşmasını sağladık. Barbarian, Upheaval esnasında gürzüyle yeri sarstığında bunu iyiden iyiye fark ediyorsunuz.

Yeteneğini gerçekleştirmek ve büyü gücünü açığa çıkarmak için silahlarından faydalanıyor.

Bir şeyler eksik gibi gözüküyordu. Wand (büyücü eşyası)’lerin quarterstaff’lardan daha hızlı olması; Kılıç(sword)’ların ve mace’lerin farklı işlevleri gerçekleştirmesi gerekiyordu. Bunun pratikte neye benzeyeceğini görmek için son kapalı testlerimizde tüm silahlara hız değerlerini ve karakteristik özellikler ekledik.

Level 20 büyücü eşyası.

Genelde tek elle kullanılan silahlar hızlıca saldırıp yer değiştirmek için birebir. İki elle kullanılan daha yavaş silahlarsa daha yüksek hasara sahip. Bunların arasındaki farkı gerçek anlamda hissedebiliyorsunuz.

Daha güçlü top için Staff’ları, onları daha hızlı kullanmak içinse Wand’ları tercih edebilirsiniz.

Hızlara ek olarak her bir silah kendi fiziksel özelliklerine sahip. Bu özellik kalkanlar için blok değeri olarak karşımıza çıkıyor. Yani Sanctuary'de karşınıza çıkacak tüm kalkanlar, diğer büyülü etkilerine ek olarak blok değerine sahip olacak. Fiziksel özellikler aynı türdeki tüm silahlar için aynı ve değiştirilmeleri mümkün değil.

Silahların fiziksel özellikleri, eşya ipuçlarındaki ayracın üst tarafında gösteriliyor. Burada bir kalkan, bir değnek bir de balta örneği görüyoruz.

Eşyalarda fark etmiş olabileceğiniz bir diğer noktaysa simgelerin her birinin asıl eşya modelinin yüksek kaliteli bir görselinden oluşması. Diablo gibi oyunlarda simgeler çok önemlidir. Gösterişli bir eşyanın kimliğine, en az onun karakterinizin üstündeki görüntüsü kadar katkı yaparlar. Hatta yüzükler gibi karakterinizin modeli üstünde sergilenmeyen eşyalar tamamen simgelerle ortaya koyulur ve bu simgelerin tamamını iyileştirdik.Eşya Kaliteleri

Oyundaki eşya kaliteleri için heyecan verici bazı değişikliklerimiz var. Felsefi anlamda konuşmak gerekirse, kolayca anlaşılabilen eşya aşamalarının sunduğu analiz kolaylığını beğeniyoruz. Diğer bir deyişle, düşen her bir eşya hakkında uzun uzun düşünülmesinin gerekmediği bir oynanışın tüm beceri düzeylerindeki oyuncular için faydalı olacağını düşünüyoruz. Seviye atladıkça daha karmaşık eşyalara, daha güçlü etkilere ve daha güzel görsellere doğru yol almak harika bir ilerleme hissiyatı sunuyor. Ve Diablo III'teki efsanevi eşyalarda bulunan ve oyunun seyrini değiştiren güçler gerçekten heyecan verici olmalarının yanı sıra normal etkilerle mümkün olmayacak seçenekler sunuyor.

Yine de üzerine gökden turuncu bir ışık huzmesi sızmayan tüm eşyaların gereksiz olduğu bir ortam oluşturmak da istemiyoruz.

Dolayısıyla bu konuda da pek çok güzel değişikliğimiz var. Büyülü eşyaların sahip olduğu her bir etkinin potansiyel gücünü arttırıyoruz. Ayrıca oyunun ileri safhalarındaki nadir ve daha iyi eşyaların sahip olabileceği azami etki sayısını arttırıyoruz. Efsanevi etkiler artık rasgele şekilde efsanevi eşyalar üstünde kendilerine yer buluyor. Eşsiz eşyalarsa destansı eşyaların yerini alıyor.

Eşyalar artık güçlü affixes sahipken; nadir eşyalar en fazla beş, efsanevi eşyalarsa dört normal ve bir efsanevi etkiye sahip.Efsanevi Etkiler

Efsanevi eşyaları, etkilerinden biri efsanevi bir etkiyle değiştirilmiş nadir eşyalar olarak düşünebilirsiniz. Bu yeni efsanevi etkiler tıpkı normal etkiler gibi işliyor. Yani farklı yuvalardaki farklı eşyalarda rasgele şekilde ortaya çıkabiliyorlar. Bunların çoğu farklı sınıflarca kullanılabilirken bazıları yalnızca belli bir sınıfa özgüdür.

Chill etkilerinizin daha hızlı Freeze etmesi ve çizmelerinizin alan etkilerini daha da güçlendirmesi arasında seçim yapamıyor musunuz? Merak etmeyin! Legendary affix’ler belli bir eşya yuvasına özgü değil.Eşsizler

Eşsiz eşyalar Diablo IV'le birlikte muhteşem bir dönüş yapıyor. Karakterlerinizi etraflarında şekillendirdiğiniz bu eşyaları tamamen sabit etkiler, son derece tematik ve genellikle sınıfa özgü güçler ve kendilerine has görünümlerle iyice ön plana çıkarıyoruz.

20. seviyede kullanılabilen üç eşsiz eşya. Eşsiz eşyalar her zaman aynı etkilerle ortaya çıkar.


Mythic eşyalar fikrine hala sıcak baksak da diğer tüm eşya türlerini gölgede bırakan bir eşya kalitesi istemediğimiz için şimdilik onları eklemiyoruz. Onlara dair en sevdiğimiz noktalardan biri, eşya üstünde rastgele legendary güçler olabilme ihtimaliydi. Dolayısıyla bunu temel legendary tasarımımıza dağıttık.

Diablo IV’ün yetenek ve pasif ağacı, temel nitelik puanları ve eşya değişikliklerini kullanarak oluşturacağınız build’leri görmeyi iple çekiyoruz. Tasarladığımız Eşsiz’lerle geliştirilen yeteneklere odaklanabilecek, farklı legendary affix’lerle sıfırdan bir şeyler oluşturabilecek, temel nitelikleri belli yeteneklerle beraber kullanmanın yaratıcı yollarını bulabilecek ve hatta ara sıra Rare ya da Magic eşyaları da kullanarak belli başlı affix’lerden sonuna kadar faydalanabileceksiniz.

Bu yazımızdaki güncellemelere dair geribildirimlerinizi okumayı iple çekiyoruz. Her zaman olduğu gibi lütfen buradaki hiçbir şeyin nihai olmadığını ve geliştirme sürecinin hâlâ devam ettiğini unutmayın. Bu özellikler hakkındaki yapıcı eleştirileriniz Diablo IV’ün geliştirme sürecinde bize en çok yardımcı olan şey olacak. Bitmeyen desteğinize ve oyuna dair tartışmalarınıza büyük değer veriyoruz. Diablo IV’ün geliştirme süreci boyunca eşya sistemi üstünde çalışmayı sürdüreceğiz. Önümüzdeki yıl BlizzConline’da sizinle buluşacak olmak bizi gerçekten heyecanlandırıyor! 2021 yılında diğer özelliklere dair paylaşacağımız pek çok nokta olacak ve bunların hepsini size anlatmak için sabırsızlanıyoruz.

-Joe Shely,

Baş Oyun Tasarımcısı, Diablo IV


Kaynak : https://news.blizzard.com/en-us/diablo4/23583664/diablo-iv-quarterly-update-december-2020


14
D3 Sezon 22 "Shades of the Nephalem" Kasım 20 Başlıyor !
 -Gölge Klonlar -Kanai Küpte 4 Tane Slot Kullanmak  -Haedrig's Hediyeleri


Yeni Eşya ve eşya üzerinde değişiklikler için ; yama 2.6.10 tıklayınız.

https://bnetcmsus-a.akamaihd.net/cms/gallery/GEFW2KTQD11M1603874966548.jpg

Sezon Teması

Sezon 22 de Shrine or Pylon e tıkladınızda aşağıdaki gibi bir klonuzu oluşturur ve sizinle savaşmaya başlar..ve Kanai Küpte 4 adet soket kullanma sansı;Sezonun Kozmetik Ödülleri ;
Sezon 10u kaçırdıysanız üzülmeyin sezon10dakli kozmetik ödülleri veriyoruz ayrıca tüm görevleri tamamlarsanız ödülleriniz;


Bu sanki biraz kahinin kitabına benziyor :)

Sezon Journey;

Guardian of Sanctuary: Torment XII'de 5 dakika altında Nephalen Rift tamamla.
Gem of My Life: 3 Tane Efsanevi Gemi 55 Level yap.
All I Do is Win: Sezonda 2 Tane Conquest Tamamla
Life Goes On: Torment XIII zorluğunda 15Snyede Maghda 'ı öldür.
Money Ain’t a Thang: Slay Greed on Torment XIII difficulty. Treasure Goblins outside of Nephalem Rifts will sometimes open portals to Greed’s domain, The Vault.
Take U There: Reach Greater Rift Level 60 Solo. Greater Rift keystones can be obtained from any Nephalem Rift guardian.
Power Amplification: Kanai Küp kullanarak Efsanevi eşyaya 50+ Gem tak.
Cubic Reconfiguration: Use Kanai’s Cube to reforge a Legendary item.

Haedrig’s Gift


Barbarian - Horde of the Ninety Savages
Crusader - Aegis of Valor
Demon Hunter - Gears of Dreadlands
Monk - Patterns of Justice
Witch Doctor - Mundunugu’s Regalia
Wizard - Typhon’s Veil
Necromancer - Masquerade of the Burning CarnivalKaynak : https://us.diablo3.com/en-us/blog/23548757Sayfa: 1 2 3 ... 17