Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.


İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz

Konular - Liberty_D3

Sayfa: 1 2
1
Herkese Merhaba ;

Kimi zaman oyundan sıkılan kimi zaman oyuna giremeyen çalışan yada bakımda ki sunucuları bekleyen Diablo hayranlarının tüm zırvaları geyikleri esprileri hatta çekilmez tüm halleri için bu konu başlığını açmaktan mutluluk duyarım.

Kısa ve öz olarak : Gelin birlikte geyiğin dibine vuralım


Örnek ;

Yeni Çıkan AMK Gazetesinin Sonuçları ;

Ver AMK diyen gençle al AMK diyen büfeci arasında çıkan kavgada polis hay AMK diyince vatandaşın tepkisi vay AMK oldu ....


Not : Gerçekten böyle bir gazete vardır.3
Genel Sohbet / Benim İçin Diablo III Bitti
« : 08.06.2012 | 11:46 »
Arkadaşlar bu itemden sonra sanırım benim için diablo bitti :P4
Duyurular / DFT Forum Kuralları
« : 01.06.2012 | 11:53 »

Sevgili DFT Üyeleri ;

Diablo ile ilgili en geniş içeriği bulabileceğiniz arayüzü ve üye konsili ile Türkiye'de ki birçok Diablo formun'dan daha kaliteli olan web sayfamızın forum kurallarını sizlerle paylaşmak isterim.


Son dönemde üye sayımızdaki hızlı artış bizleri gerçekten mutlu ediyor özellikle DFT kullanıcılarının kaliteli kişilikleri ve yaşça belli bir olgunluğa erişmiş olmaları sayesinde hem içerik hemde paylaşımların bu durumda büyük bir önem arz ettiğini düşünüyorum.

Her ne kadar şu anda ihtiyaç gibi görünmesede sizlerde DFT Forum kurallarını paylaşmak isteriz.

Nekroses ile yaptığımız konuşmalarda kilişeleşmiş forum kuralları yerine Diablo ruhuna uygun bir içerik hazırladık.
Eğer forumda herhangi bir üye bu kurallardan birini ihlal ederse kilitli kural açılır ve seviyesine bağlı olarak gerekli cezai işlem uygulanır.

Hiçbir kilitli kuralın açılmaması dileğiyle herkese iyi oyunlar dileriz.

DFT


DFT FORUM KURALLARI


NORMAL

1. Kilitli
2. Peş peşe 2'den fazla gönderi yapmak konuları şişirdiği için yasaktır. Bunun yerine "Düzenle" butonunu kullanarak eklemek istediklerinizi yorumunuzun altına ekleyiniz.
3. Kilitli
4. Konuların altına alakasız yorumlarda bulunmak yasaktır.
5. Aynı durum hakkında birden fazla konu açmak forumda gereksiz şişkinlik yarattığı için yasaktır.
6. Kilitli
7. Kilitli
8. KilitliNIGHTMARE

1. Kilitli
2. Kilitli
3. Kilitli
4. Kilitli
5. Kilitli
6. Kilitli
7. Eşya, karakter ve tüm diğer Diablo III içeriklerinin oyun dışı yöntemlerle her türlü satışı, takası veya başka türlü transfer edilmesi yasaktır.
8. KilitliHELL

1. Forumda her ne sebeple olursa olsun diğer üyelere hakaret etmek yasaktır.
2. Kilitli
3. Kilitli
4. Kilitli
5. Kilitli
6. Kilitli
7. Kilitli
8. KilitliINFERNO ( Biz zaten infernoyu tüm üyeler için yapmadık )

1. Kilitli
2. Kilitli
3. Kilitli
4. Kilitli
5. Kilitli
6. Kilitli
7. Kilitli
8. KilitliBu sitede kabul ettiğiniz koşullar çerçevesinde; kesinlikle cinsellik, küfür, yanıltıcı, yasadışı örgütlenme, kırıcı, aşağılayıcı cümleler, kişisel gizlilik, uluslararası ve Türkiye Cumhuriyeti Yasaları'na aykırı içeriği olan iletiler atamazsınız. Bunun yanında, telif hakkı içeren dosya vb. materyalleri de paylaşamazsınız. Spam, flood, reklam ve taciz kesinlikle yasaktır.

Yolladığınız hiçbir iletinin ne forum ekibi ne de forum sahipleri tarafından yasallığı onaylanamaz. Lütfen şunu unutmayın; bizler atılan her iletiyi anında görüntüle yemeyiz ve iletilerin içeriği bizim sorumluluğumuzda değildir. Paylaşılmış/verilmiş bilgilerin hiçbirinin yararlı veya bütünleyici olduğunu garanti edemeyiz. Gönderilen iletiler yalnızca yazarın görüşlerini belirtir; forumların, forum ekibinin, ortaklarının veya forumun sahibinin görüşlerini değildir. Eğer gönderilmiş bir iletinin sakıncalı olduğunu düşünüyorsanız, durumu derhal bir yöneticiye veya moderatöre bildiriniz. Forumun sahipleri ve forum ekibi, makul bir zaman çerçevesi içerisinde, sakıncalı olarak nitelendirilen içeriğin kaldırılmasına yönelik bir karar alma hakkına sahiptir. Bu tümüyle elle yürütülen bir süreç olduğundan dolayı lütfen iletilerin anında kaldırılmasının veya kısmen düzenlenmesinin mümkün olamayabileceğini unutmayın. Bunlar, üyelerin profil bilgileri için de geçerlidir.

Yazmış olduğunuz mesajlardan şahsınız sorumlu tutulacaktır. Ayrıca, bu forumu, forumla bağlantılı diğer web siteleri, forum ekibini ve ortaklarını zarara uğratmamayı ve oluşabilecek zararlardan korumayı kabul etmiş sayılırsınız. Bu forumun sahipleri, forumları kullanış tarzınızın neden olduğu bir durumdan dolayı resmi bir şikâyet alırsa veya yasal işlemler bunu gerektirirse, kimliğinizi (ek olarak, bu hizmeti kullanırken hakkınızda toplanmış olan diğer bilgilerinizi) açıklama haklarını saklı tutar.

Kayıt esnasında size kullanıcı adı seçme özgürlüğü verilmektedir. Tavsiyemiz, isminizin size özgü olmasıdır; ardından kayıt ettiğiniz hesap ile ilgili şifrenizi yöneticiler dâhil kimseye vermemeyi kabul etmiş sayılıyorsunuz (bkz: yasa ve güvenlik sebepleri). Bunun yanında, başka bir kullanıcının hesabını kullanmamayı da kabul etmiş sayılıyorsunuz. Hesabınızın güvenliği için önerimiz, karışık ve özel şifreler kullanmanızdır.

Kayıt olduktan sonra profil alanlarınızı istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Fakat profil alanlarınızda kullandığınız her türlü illegal durumda, yöneticiler sizi uyarmadan profil alanınızı düzenleyebilir veya silebilirler.

Not: Her iletinizin IP adresi kayıt altına alınmaktadır. Bunun nedeni ise IP adresinizin veya ISP adresinizin daha önceden yasaklanmış (banlanmış) olabileceğidir. Bu durum sadece anlaşmanın önemli bir parçasını ihlâl etmeniz ile oluşabilir.

Ek Not: Yazılım çerezler yerleştirmektedir ve hakkınızda küçük bir metin dosyası (kullanıcı adınız ve şifreniz de mevcuttur - yüksek derecede şifrelenmiş ) oluşturarak tarayıcınızın ara belleğinde bulundurur. Bu sadece giriş/çıkışlarınız için geçerlidir. Yazılım, bunun haricinde bilgisayarınızdan herhangi bir bilgi almaz.

Unutmayınız : Üye olduğunuz da 3 sitemize birden üye olmuş sayılırsınız ve aynı üyelik , şifreniz ile giriş yapabilirsiniz.
Sitelerimiz : http://dotaturk.com/ http://www.starcraftturkiye.com.com/ http://hearthstoneturkiye.com/

***/***/****/***


English :

You agree, through your use of this forum, that you will not post any material which is false, defamatory, inaccurate, abusive, vulgar, hateful, harassing, obscene, profane, sexually oriented, threatening, invasive of a person's privacy, adult material, or otherwise in violation of any International or United States Federal law. You also agree not to post any copyrighted material unless you own the copyright or you have written consent from the owner of the copyrighted material. Spam, flooding, advertisements, chain letters, pyramid schemes, and solicitations are also forbidden on this forum.

Note that it is impossible for the staff or the owners of this forum to confirm the validity of posts. Please remember that we do not actively monitor the posted messages, and as such, are not responsible for the content contained within. We do not warrant the accuracy, completeness, or usefulness of any information presented. The posted messages express the views of the author, and not necessarily the views of this forum, its staff, its subsidiaries, or this forum's owner. Anyone who feels that a posted message is objectionable is encouraged to notify an administrator or moderator of this forum immediately. The staff and the owner of this forum reserve the right to remove objectionable content, within a reasonable time frame, if they determine that removal is necessary. This is a manual process, however, please realize that they may not be able to remove or edit particular messages immediately. This policy applies to member profile information as well.

You remain solely responsible for the content of your posted messages. Furthermore, you agree to indemnify and hold harmless the owners of this forum, any related websites to this forum, its staff, and its subsidiaries. The owners of this forum also reserve the right to reveal your identity (or any other related information collected on this service) in the event of a formal complaint or legal action arising from any situation caused by your use of this forum.

You have the ability, as you register, to choose your username. We advise that you keep the name appropriate. With this user account you are about to register, you agree to never give your password out to another person except an administrator, for your protection and for validity reasons. You also agree to NEVER use another person's account for any reason.  We also HIGHLY recommend you use a complex and unique password for your account, to prevent account theft.

After you register and login to this forum, you will be able to fill out a detailed profile. It is your responsibility to present clean and accurate information. Any information the forum owner or staff determines to be inaccurate or vulgar in nature will be removed, with or without prior notice. Appropriate sanctions may be applicable.

Please note that with each post, your IP address is recorded, in the event that you need to be banned from this forum or your ISP contacted. This will only happen in the event of a major violation of this agreement.

Also note that the software places a cookie, a text file containing bits of information (such as your username and password), in your browser's cache. This is ONLY used to keep you logged in/out. The software does not collect or send any other form of information to your computer.

Fansites : http://dotaturk.com/ http://www.starcraftturkiye.com.com/ http://hearthstoneturkiye.com/

5
Diablo III Stream yapmak isteyen arkadaşlarımız varmı ?

Hem bilgilerini hem taktiklerini anlatarak izleyenlere yardımcı olacak arkadaşlar varsa burda bi katılım degerlendirme yapalım.

6
Eşyalar (Items) / İtem İstatislik Bölümü
« : 28.05.2012 | 13:26 »
Bu bölümde düşürdüğünüz iyi itemlerin istatisliki bilgilerini paylaşabilirsiniz.

NOT: Bu şablona baglı kalınması gerektmektedir.Şablona bağlı kalmayan kişilerin mesajları silinecektir.

Şablon Kodlama :

Kod: [Seç]
[size=14pt]İtem İstatistiği[/size]

[color=white]Durum[/color]: [color=red]İtem Takasa Açık [/color]

[color=white]Durum[/color]: [color=red]İtem Satılık[/color]

[color=white]Karakter Level[/color]: 60

[color=white]Karakter MF[/color]: %78

[color=white]Seviye[/color]: Hell

[color=white]Harita[/color]: ACT II

[color=white]İtem Level[/color]: 60

[color=white]Tip[/color]: Legandary

[color=white]İtem Kazanımı[/color]: Yaratık - Chest - Boss - Treasure Goblin 

[blizzardquote][color=white]İtem Görünümü[/color]: [url=http://eu.battle.net/d3/en/item/sky-splitter]http://eu.battle.net/d3/en/item/sky-splitter[/url][/blizzardquote]


İtem İstatistiği

Durum: İtem Takasa Açık

Durum: İtem Satılık

Karakter Level: 60

Karakter MF: %78

Seviye: Hell

Harita: ACT II

İtem Level: 60

Tip: Legandary

İtem Kazanımı: Yaratık - Chest - Boss - Treasure Goblin Bölüm Test Aşamasında ...

7
Genel Sohbet / Wizard Nerf !
« : 25.05.2012 | 09:40 »
Yakın zaman içinde wizardlara nerf gelecek gibi blizzard forumlarında şu günlerde en çok konuşulan konu wizardların dengesiz skilleri özellikle frozen tarafında büyük bir nerf yiyebilirler.

8
Diablo III Hotfixes - May (Updated 22/05)
               
               
                  
                          by Blizzard Entertainment
                      23 May 2012 17:14 UTC
                  
                     364
   
               
                     Diablo III Hotfixes - May (Updated 22/05)

               Below you'll find a list of hotfixes which address various gameplay and service issues affecting Diablo III. Hotfixes are updates we make on our end without requiring you to download a new patch. Some of the hotfixes below will go live the moment they are implemented, while others may require your realm to be restarted to go into effect. Please keep in mind that some issues cannot be addressed without a client-side patch update. We will continue to update this thread in the days ahead as additional hotfixes are applied.
Spoiler Warning: If you have not yet completed Diablo III on Normal, some hotfixes described in this list may include spoilers.

// May 22 //
General

   Players will now receive an error message when attempting to remove a gem from an item with no sockets
   Players will now properly have their casting interrupted when attacked while performing resurrect on a fallen group member
   Resolved over 30 game and service crashes affecting players

Classes

   Demon Hunter
   
      Active Skills
      
         Smoke Screen
         
            Duration reduced from 2 seconds to 1 second (tooltip will still show 2 seconds)
            Skill Rune - Lingering Fog
            
               Now increases the duration of Smoke Screen to 1.5 (tooltip will still show 3 seconds)
            
            
         
         
      
      
   
   
   Monk
   
      Active Skills
      
         Fists of Thunder
         
            Skill Rune - Quickening
            
               Fixed an issue that was causing spirit regeneration to incorrectly trigger off critical hits from other sources, such as Sweeping Wind
            
            
         
         
         Mantra of Healing
         
            Mantra of Healing will now correctly provide only two times the base healing effect for the first 3 seconds after activation, down from four times the base healing effect (tooltip will still show the old value)
            Skill Rune - Boon of Protection
            
               A maximum absorption amount has been set to 1000 Life. This skill will be redesigned in an upcoming patch
            
            
         
         
      
      
   
   


   Wizard
   
      Active Skills
      
         Arcane Torrent
         
            Skill Rune - Cascade
            
               Fixed an issue that was causing Arcane Torrent to fire 3 new missiles per kill instead of only 1 new missile per kill
               Number of new missiles generated from this rune will now cap at 10 missiles
            
            
         
         
         Energy Armor
         
            Skill Rune - Force Armor
            
               Amount of damage absorbed from a single attack will now cap at 100% of a player's maximum Life
            
            
         
         
      
      
   
   

Items

   The rare chest in the Town Cellar in Alcarnus will now only spawn 50% of the time, down from 100%
   Players can no longer dual-wield two-handed weapons// May 18 //
Classes

   Monk
   
      Active Skills
      
         Serenity
         
            Skill Rune - Tranquility
            
               Duration of immunity granted to nearby allies from crowd control effects reduced from 2 seconds to 1 second
            
            
         
         
      
      
   
   

Encounters

   Players will no longer remain invulnerable to attacks after defeating Diablo.
   Players can no longer become stuck during Diablo's Shadow Grab ability if a player blinds Diablo while Shadow Grab is being cast.

Items

   Equipping a shield on a follower as a demon hunter will no longer disconnect you from the game.

Quests

   Act I
   
      Players can now always interact with Karyna during the quest and quest step "Trailing the Coven : Talk to Karyna" when they resume from a save.
   
   
   Act II
   
      The Enchantress will now always appear during the quest and quest step "Shadows in the Desert : Disrupt the Hidden Conclave."
   
   
   Act IV
   
      Tyrael will now always be present for the in-game cutscene during the quest and quest step "Prime Evil : Climb to the Pinnacle of Heaven in the Silver Spire."


Çeviriye yardımcı olacak varmı arkadaşlar iş yerindeyim hala.

9
Followers
Takipçiler
 
Followers can be real lifesavers.
Followers are powerful companions who join you in battle. They’ll accompany you as you venture outside of the safety
of town and attack any threats you come across. They have a number of unique abilities, like slowing and weakening your enemies or healing you.

Takipçiler gerçekten sizler için birer can kurtaran olabilirler.
Takipçiler yaptığınız mücadelelerde sizlere katılan güçlü yoldaşlarınızdır.Şehrin güvenliğini sağlamak dışında karşınıza çıkan herhangi bir tehtid ve saldırıda sizlerde yardımcı olacaklardır.Düşmanı yavaşlatmak size şifa sağlamak gibi benzersiz yeteneklere sahiptirler.

Contents
İçerik

1 Overview
1 Genel Bakış
2 Using Your Followers
2 Takipçilerinizin kullanılması
3 Training Your Followers
3 Takipçilerinizin Eğitimi

Overview
Genel Bakış

As you progress through the game, you'll be joined by three followers:
Oyunda size eşlik edecek üç takipçiniz olacaktır.

Not: Her seferinde yanınıza ancak bir takipçi alabilirsiniz.

TEMPLAR

Kormac, the Templar, a dedicated master of melee arms and armor. Weapons used: All One-handed Melee weapons (Swords, Maces, Axes, Spears, etc.) Encountered in Act I

Kormac templar silah yakın dövüş ve zırh ustasıdır.Kullandığı silahlar: Tüm tek el silahlar (Swords,Maces,Axes,Spears,vb...) Act 1'de aktif olur.

Kısa Bilgiler

Paladin ve Warrior karışımı olan bu destek sınıfı ise bizlere sağlık verip, en kritik anlarda ortamdaki tüm aggroyu üzerine çekmek ile yükümlü. Templar silah olarak " Balta, Hançer, Gürz, Mızrak ve Kılıç " kullanabiliyor ve offhand olarak ise " Kalkan " kullanabiliyor. Ekipman olarak ise diğer iki destek sınıfı gibi " Kolye ve Yüzük " takabiliyor.

Özellikleri:

LeveL 5'te açılan yetenekler:

Heal:  Templar sizi ya da kendisini iyileştirir. (Yeniden aktif olma süresi 30 saniye)Intervane:  Sağlığınız %50'nin altına düştüğünde 3 saniye boyunca düşmanların ataklarını kendi üzerine alır. (Yeniden aktif olma süresi 60 saniye)
LeveL 10'da açılan yetenekler:

Intımıdate:  Düşman birimleri Templar'a saldırdığında 3 saniye boyunca %60 yavaşlarlar.  Bu etki başka bir düşmanı etkilemez.Loyalty:  Templar sizin ve kendisinin sağlığını her saniye boyunca " 1186" kadar düzeltir.LeveL 15'te açılan yetenekler:

Charge:  Düşmana ani olarak bir müdahalede bulunur ve bu %150 silah hasarı verir ve 15 yard içerisinde bulunan düşmanlar 3 saniye boyunca sersemleşir.  (Yeniden akti f olma süresi 15 saniye)Onslaught:  Düşmana %300 gibi büyük ve ağır bir silah zararı verir. (Yeniden aktif olma süresi 15 saniye)LeveL 20'de açılan yetenekler:

Guardian:  Grup içerisinde hasar alan herhangi birisi için 15 yard mesafedeki düşmanları geri püskürtür ve hasar almış kişiyi " 35587" rakamı kadar iyileştirir. (Yeniden aktif olma süresi 30 saniye)Inspire:  Templar aşağıda yazılan kaynakları gruptaki tüm üyeler için belirli oranda artırır.
- Mana:  Her 13 saniyede bir
- Arcane Power: Her 1 saniyede bir.
- Hatred: Her 1 saniye de bir.
- Discipline: Her 1 saniye de bir.
- Fury:  %10 üretir.
- Spirit: %10 üretirhttp://eu.battle.net/d3/en/follower/templar/

Scoundrel
Lyndon, the Scoundrel, a selfish rake skilled in larceny and ranged weapons. Weapons used: Bows, Crossbows Encountered in Act I

Enchantress
Eirena, the Enchantress, a mysterious magic-user who can confuse and debilitate enemies. Weapons used: One and two-Handed Melee weapons Encountered in Act II
Only one follower can fight alongside you at a time (other allies, like pets or major NPCs, can join you simultaneously).

Using Your Followers

Recruit your followers from camp.
Followers fight for you automatically, but you can choose skills for them that affect their behavior in combat. For example, if you choose the Charge skill for the Templar, he’ll begin fights by rushing at enemies with a stunning attack; the Heal skill means he will restore your Life during the course of a battle.
Followers who aren’t currently traveling with you remain in your camp. To recruit a follower to join you (this will replace your existing follower if you have one), walk to their location, click on them, and select ‘Hire’.
You can also click on your followers to talk with them and learn about their history or ask for their advice on your current quests.

Training Your Followers
As you grow more powerful, your Followers will gain experience and unlock new skills (every 5 levels). You can also gird them with improved equipment, though they can only equip accessories or appropriate hand slot items and weapons.

Upgrade your followers' gear and skills whenever you get the chance.
To upgrade your followers, access their inventory page by hitting the "F" key or by clicking on their portrait in the upper left corner of the screen. You’ll see a list of two available skills. You can move your mouse over any skill to learn about it before choosing the one you want. You can also retrain your followers’ skills from this menu by right-clicking on a skill you’d like to change.
From this window, you can also adjust your followers’ equipment, swapping it out for anything in your inventory that they can use. To equip your follower, click on the item you’d like them to wield, and drag it to the appropriate slot in their inventory.

Choose the follower and skills that best complement your play style. If you like to fight on the front lines and soak up damage, pick a follower that will heal you or delay your enemies’ attacks. If you need extra killing power, load your followers up with skills that allow them to deal damage over time or attack multiple targets.

Çeviri devam ediyor ...

Arkadaşlar işyerindeki mesayim bitti eve gidince konunun çevirisine devam edicem.

Eski içerik güncelleniyor...

ENCHANTRESS: Bu hanım kızımız uzak mesafeden düşmanlara büyü yapan ve zaman zaman düşman saldırılarına karşı bizleri koruyan bir sınıf. Kullanabildiği silah çeşitleri ise " Balta, Gürz, Büyü Sopası ve Kılıç ". Bunların yanında ekipman olarak " Kolye ve Yüzük " takabiliyor.

Özellikleri:


LeveL 15'te açılan yetenekler:

Charm:  Düşmana sizin tarafınızda 6 saniye boyunca savaşması için büyü yapar. (Yeniden aktif olma süresi: 15 saniye)

Disorient:  Alandaki bir grup düşmanın 3 saniye boyunca yanıltmak için Flash of Confusion yapar. Büyünün verdiği zarar hedefin etkisini kırar.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

LeveL 20'de açılan yetenekler:

Powered Armor: Enchantress'ın sahip olduğu bu buff kendisini ve grubundaki  üyelerin armorunu %5 artırır. Bu buff'a sahip olan herhangi bir kişiye saldıran herhangi bir düşman ise 3 saniyeliğine %30 yavaşlar.

Reflect Missiles:  Enchantress ve grupta bulunan üyelere çevreden atılan objeleri  5 saniye boyunca geri gönderen bir kalkan oluşturur. (Yeniden aktif olma süresi 20 saniye)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

LeveL 25'te açılan yetenekler:

Erosion:  Silah hasarının %50'si gücünde bir arcane enerji havuzu oluşur ve bu enerjiden etkilenen düşmanlar 3 saniye boyunca fazladan %25 daha fazla hasar alır.

Forceful Push: Enchanteress 15 yard mesafede bulunan tüm düşmanlar için Arcane Explosion yapar ve bu silah hasarının %200'ü kadar Arcane hasarı verir. Tüm düşmanlar bu sayede geri püskürtülür.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

LeveL 30'da açılan yetenekler:

Focused Mind: 40 yard içerisinde bulunan tüm grubun saldırı hızını %5 artırır.

Mass Control: Enchantress bir oyuncuyu enerji dairesi içerisine alır ve 15 yard çevresinde bulunan tüm düşmanlar 4 saniye boyunca tavuğa dönüşür ve tavuğa dönüşen düşmanlar bu süre içerisinde herhangi bir zarar almazlar.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SCOUNDREL: Scoundrel genel hatları itibari ile uzak mesafeden saldırı yapmayı seven ve onları zaman zaman meşgul edebilen bir sınıf görünümünde. Scoundrel silah çeşidi olarak " Bow ve Crowwbow " kullanabiliyor. Aynı şekilde Scoundrel'de ekipman olarak " Kolye ve Yüzük " takabiliyor.

Özellikleri:

LeveL 10'da açılan yetenekler:

Crippling Shot: Bu atak düşmanı 3 saniye boyunca %50 yavaşlatır. (Yeniden aktif olma süresi 4 saniye)

Posion Bolts:  Bu özellik %100 silah hasarı ve buna ek olarak 3 saniye boyunca %50 zehir hasarı verir. (Yeniden aktif olma süresi 4 saniye)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

LeveL 15'te açılan yetenekler:

Dirty Fighting: Scoundrel'in önünde bulunan düşmanları 3 saniye boyunca kör eder. Herhangi bir müdahale büyüyü etkisiz kılacaktır.

Vanish:  Scoundrel yaralandığında bir duman bulutu içerisinde gözden kaybolur ve 5 saniye içerisinde tekrar ortaya çıkar. Gözden kaybolduğu süre içerisinde kendini  " 29656 " rakamı kadar iyileştirir.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

LeveL 20'de açılan yetenekler:

Multishot:  Scoundrel aynı anda 3 tane ateş oku fırlatabilir.

Powered Shot:  Oldukça güçlü olan bu saldırı şekli, 15 yard içerisinde bulunan tüm düşman hedeflerine  Arcane hasarı gibi %200 silah hasarı verir ve bu hasar düşmanı 3 saniye boyunca %50 sersemletme şansı da verir.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

LeveL 25'te açılan yetenekler:

Anatomy: Scoundrel  ve grupta bulunan herkesin hit şansını %5 artırır.

Hysteria:  Sizin ya da Scoundrel'in herhangi yapmış olduğu kritik bir zarar histerik bir etki  yaratır ise bu tüm verilen zararı 3 saniye boyunca %10 artırır.  Bu etki bir kez 6 saniyeden daha fazla oluşamaz.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

TEMPLAR: Paladin ve Warrior karışımı olan bu destek sınıfı ise bizlere sağlık verip, en kritik anlarda ortamdaki tüm aggroyu üzerine çekmek ile yükümlü. Templar silah olarak " Balta, Hançer, Gürz, Mızrak ve Kılıç " kullanabiliyor ve offhand olarak ise " Kalkan " kullanabiliyor. Ekipman olarak ise diğer iki destek sınıfı gibi " Kolye ve Yüzük " takabiliyor.

Özellikleri:

LeveL 5'te açılan yetenekler:

Heal:  Templar sizi ya da kendisini  " 17.794 " rakamı kadar iyileştirir. (Yeniden aktif olma süresi 15 saniye)

ntervene:  Sağlığınız %50'nin altına düştüğünde 5 saniye boyunca düşmanların aggrosunu kendi üzerine alır. (Yeniden aktif olma süresi 30 saniye)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

LeveL 10'da açılan yetenekler:

Intimidate:  Düşman birimleri Templar'a saldırdığında 3 saniye boyunca %30 yavaşlarlar.  Bu etki başka bir düşmanı etkilemez.

Loyalty:  Templar sizin ve kendisinin sağlığını her saniye boyunca " 1186" kadar düzeltir.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

LeveL 15'te açılan yetenekler:

Charge:  Düşmana ani olarak bir müdahalede bulunur ve bu %150 silah hasarı verir ve 15 yard içerisinde bulunan düşmanlar 3 saniye boyunca sersemleşir.  (Yeniden akti f olma süresi 15 saniye)

Onslaught:  Düşmana %300 gibi büyük ve ağır bir silah zararı verir. (Yeniden aktif olma süresi 15 saniye)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

LeveL 20'de açılan yetenekler:

Guardian:  Grup içerisinde hasar alan herhangi birisi için 15 yard mesafedeki düşmanları geri püskürtür ve hasar almış kişiyi " 35587" rakamı kadar iyileştirir. (Yeniden aktif olma süresi 30 saniye)

Inspire:  Templar aşağıda yazılan kaynakları gruptaki tüm üyeler için belirli oranda artırır.
- Mana:  Her 13 saniyede bir
- Arcane Power: Her 1 saniyede bir.
- Hatred: Her 1 saniye de bir.
- Discipline: Her 1 saniye de bir.
- Fury:  %10 üretir.
- Spirit: %10 üretir

Konu birleştirildi.
10
Genel Sohbet / Diablo III Patch Geliyor
« : 21.05.2012 | 13:57 »
Vaneras 16.05.2012
It’s important to understand that Diablo is not World of Warcraft, meaning that there will be no major content patches with new dungeons, or bosses, or enemies. We have plans on patching in PvP of course, but in general the only ‘content’ we would patch in would most likely just be new items.Diablo III will see patches to adjust things like game balance and potential system improvements, but any actual content additions is not something you should expect to see. The purpose of the randomized dungeons and items in any Diablo game is to provide an endless amount out of content right out of the box.

Çevriliyor ...

11
Barbarian / Barbarian Skill Kombinasyonları
« : 19.05.2012 | 13:58 »
Arkadaşlar bu bölümde skill hesaplayıcısını kullanarak barbar karakteriniz için oluşturduğunuz skill yapılarını paylaşalım.

Bu arada levelinizi yazmayı unutmayın

http://eu.battle.net/d3/en/calculator/barbarian

12
Temel Bilgiler / Diablo Jargonu
« : 14.05.2012 | 08:53 »
Diablo III Fanatiklerinin kendi aralarında konuşurken kullandıkları bu dünyaya ait olmayan bir dil olduğunu hepimiz biliyoruz aramıza yeni katılan arkadaşlar için bu dili öğretmenin zamanı geldi.

Bu bölüme ilgi göstermenizi sizden rica ederim.

Forum içinde kullandığımız kısaltmaları veya terimleri herkesin anlaması için büyük önem arz ediyor.


Kendi sözlüğümüzü oluşturmaya başlıyoruz

Latency Time: Oyun içindeki gecikme süreleri bir nevi internet hızınızın Diablo III içindeki ölçü birimi.

MF nedir: MF bir Diablo terimidir. Açılımı da Magic Find’dır.Hatta tam açılımı ”Chance to find magic items”dır… Karakterler üzerlerine/yanlarına aldıkları itemlar ile MF yani iyi item düşürme şansı doldururlar…
Bkz : Nephalem Valor Buff : Bu da blizzard’ın açıklamasına göre 60 Lvlda aktif olacak MF artışı sağlayacak bir buff türüdür.Öldüğünüzde ya da build değiştirdiğinizde kaybolur. Blizzard bu yöntem ile diablo/ball/mephisto rune olayının önüne geçmeyi amaçlıyor. Nitekim mantıklı bir yöntem bence.

13
Temel Bilgiler / Karakter Profilleri
« : 12.05.2012 | 22:50 »
Diablo III Lansmanından kısa bir süre sonra Diablo sayfasına yeni bir özellik eklenecek ve profilinize ait tüm bilgiler bir bakışta paylaşılabilir hale gelecek bu sayede diğer oyucuların tüm bilgilerine erişme ve karakter üzerindeki stratejilerini görüntüleme fırsatı bulacağız.

Kişiselleştirilmiş menü ile bir oyuncunun yada arkadaşınızın karakter bilgilerine ulaşmak mümkün hale gelecektir.

Birincil profilinizin serbest bırakılması bu iki unsuru içerecektir.

Career Tab

Kariyer Sekmesi

Bu bölümde oyunda oynağınız süre boyunca öldürdüğünüz yaratıkların sayısı oyunda kalma süreniz pvp istatislikleriniz ve hardcore karakterinize ait bilgiler ve daha fazlası yer alacaktır.

Heroes tab
Kahramanlık Sekmesi

Karakterinize ait donanımların soketli taşlarınızın kazandığınız ödüller ve tüm ekipmanınıza ait bilgilerin yer aldığı bu bölümde buna ek olarak karakter özellikleriniz ve yetenekleriniz sahip olduğunuz beceriler ve takipcilerinize ait bilgiler yer alacaktır.

Yakın bir zaman içinde diablo orjinal sayfasına zanaatkarlara ait bilgilerde eklenicek ve bunlarda kişiselleştirilmiş menü ile ulaşılabilir bir hale gelecektir. ( Blacksmith Jeweller )

Sanctuary görüşmek dileğiyle şimdilik hoşcakalın DFT severleri.

Liberty


14
Genel Sohbet / Soru Cevap
« : 11.05.2012 | 22:51 »
Kurallara Uyalım !

Tüm sorularınızı bu başlık altında sormanızı rica ederiz sevgili DFT üyeleri.

Sorunun yanıtını bilen arkadaşlar forum yetkililerini beklemeden soruyu alıntı yaparak yanıtlayabilirler.

Sorunuzu sormadan önce aşağıdaki hususlara dikkat ediniz.

1) Sorunuzun daha önce sorulup sorulmadığını kontrol ediniz.
2) Soru kalıbını kullanınız.
Örnek Soru Kalıbı :


Aşağıdaki kod'u kopyalayıp "...Sorunuzu buraya yazın..." yazısını silerek kendi sorunuzu yazın.

Kod: [Seç]
[color=orange][b]SORU

...Sorunuzu buraya yazın...[/b][/color]


Örnek Cevap Kalıbı :


Aşağıdaki kod'u kopyalayıp "...Cevabınızı buraya yazın..." yazısını silerek kendi sorunuzu yazın.

Kod: [Seç]
[color=white]CEVAP

Yanıtlayan: Nickname yazınız  [/color]

[color=red]...Cevabınızı buraya yazın...
[/color]


SIK SORULAN SORULARSpoiler nedir : Örneğin bir film hakkında konuşuluyordur ve sonunda birisi ölüyordur..bunun konuşma sırasında belirtilip tüyo verilmesidir.Spoiler kısmını gördüğün anda sonunda ne olcağını bildiğin için o film izleme yada oyun bitirme şevkin kırılır.Diablo III’ün setup’ını nerden indirebilirim : Beta dönemi kapandığı için eğer Diablo 3'ü Blizzard üzerinden aldıysanız bu indirme seçeneği aktif olacaktır fakat 15 Mayıs'a kadar sunuculara erişim söz konusu değildir.
Open (Açık) Beta nedir [/color]: Beta key’e gerek kalmadan sadece oyunu yükleyip battle.net hesabı açarak oyuna girebilmemiz demektir. 20-23 nisan arası bu mümkündü.
—– Diablo 3 20 nisan ile 23 nisan arası battle.net hesabı olan herkese diablo 3 beta açıldı, Blizzard yetkilileri stres atalım ve oyundaki 5 farklı karakteri herkes görsün ve test etsin diye 23 nisan pazar gününe kadar beta sunucuları açık tuttu 13 level sınırı kalkmadan herkese oynama şansı veriyor—- ”From Friday, April 20 at 12:01 p.m. PDT (noon), until Monday, April 23 at 10:00 a.m.” Türkiye saati ile 20 nisan 22.00 ile 23 nisan 08.00 Beta hizmeti sona erdi.Diablo 3 oynamak için;

1-adım http://www.battle.net üzerinden bir üyelik oluşturuyoruz

2-adım oluşturdugumuz üyelik üzerinden battletag alıyoruz.

3-adım https://us.battle.net/account/download/index.xml# burdan oyunu eu seçerek indiriyoruz,

kaynak: http://diablo3-turkiye.com/ (open beta konusu Diablo3Turkiye arkadaşımızdan alıntıdır)

DİL DEĞİŞİMİ SONRASI HatA ALANLAR (TR yapıp sorun yaşayanlar için)

[WINDOWS XP]

C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\Battle.net

[WINDOWS VISTA/7]

C:\ProgramData\Battle.net
klasörler gizli

İçlerinde Agent diye bir klasör var. Onun adını Agent.temp olarak değiştir ve diablo 3 tekrar çalıştır. Ufak bir dosya indirmeden sonra oyun açılıyor.
Diablo 3 için aylık ücret ödenecek mi : Hayır, söz konusu bile değil. Cebinizden çıkacak tek ücret oyunu alırken verdiğiniz mebla olacak. Fakat expansion pack (bkz : Diablo 2 – Lord of Destruction) çıkarsa doğal olarak onu almak için ücret öderiz.
Gece satışı: Uzun süre beklenen/talep oranı fazla olan oyunların (genelde) Collector’s Edition’ları yani koleksiyon sürümleri sınırlı sayıda üretildiği için sadece gece satışında satılır…Gece satışı yapacak mağazalar örneğin normalde 10da kapatılıyorsa 10da kapanır ve 00.00da tekrar açılır…oyun 15mayıs’da çıkıyorsa 14 mayıs gecesi 23.59da satış başlar..insanlar akşam 6-7 gibi sıraya girerler.Gece satışında Standard Edition olacak mı : Evet olacak…Collector’s Edition tükenirse SE alırsınız…Gece satışında Standard Edition’ın fiyatı ön siparişe göre artar mı
: Büyük ihtimalle artar..Artarsa bu 20-30TL’lik bir artış olur…Artma ihtimali benim tecrübelerime göre %80Oyun türkçe mi çıkacak,CE türkçe içerikli mi olacak : Araştırdığım kadarı ile oyunda tr altyazı desteği olacak fakat CE içeriğinde tr olmayacak. Bu konuda net bir açıklama hiçbir yerde yok..yani biraz sürpriz olacak…Umarız tr olur,hem adımızı duyurmak hem de isteyenin anadilinde oyun oynayabilme zevkini yaşaması açısından…
Auction House nedir
: Oyundaki satış mekanizmasıdır. Buradaki satılan itemları oyuncular koyar, aynı şekilde oyuncular satın alır. 2 türü var. İlki oyunda toplanan gold ile satış yapılan, diğeri ise gerçek para ile satış yapılan (RMAH : Real Money Auction House)… 2 türdeki itemları aynı yerden göremiyoruz..auction house’a girdiğimizde sağ üstteki buton yardımıyla diğerine geçiş yapıyoruz…-Açık arttırma : Bildiğimiz açık arttırma mantığı ile çalışıyor auction house.Her item 2 gün süresince auction house’da kalıyor…başta satıcının belirlediği bir miktar var (zorunlu değil) bir de maksimum fiyat belirleniyor…Bir yay satıyoruz diyelim..Ben buna 10.000 gold başlangıç ve 20.000 gold maksimum değer koydum diyelim…Eğer o 2 günde kimse açık arttırmaya katılmazsa item’ım kasama döner…Fakat biri 15.000 gold fiyat verirse auction house’da bu item’a bakanlar Bid’i (açık arttırma fiyatı) 15.000 olarak görürler…O 15.000i koyan oyuncunun kasasından o miktarda gold azalır (o kadar parası yoksa zaten katılamaz açık arttırmaya)…Eğer açık arttırmayı kazanamazsa o 15.000 tekrar kasasına döner…RMAH’da da aynı mantık işleyecek…-AH’da kazandığımız parayı bankamatikten çekebilir miyiz : Benim bildiğim kadarı ile bu konuda blizzard ve paypal işbirliğine girip bunu mümkün kılacaklar.Diabo III’de zorluk seviyeleri hakkında Blizzard’ın resmi açıklaması ve hazırladıkları sunum :

-Blizzard ekibinin sunumu >>> http://www.youtube.com/watch?v=u-Zd7YD3uuM#ws

-Battle.net forumundaki resmi açıklama >>> http://eu.battle.net/d3/en/forum/topic/3061879912Diablo III’ün hikayesi ne kadar uzun, ne kadar sürede bitirebilirim : Öncelikle şunu belirtmeliyim, diablo COD tarzında bir oyun değildir ve oyunun %80i strateji ve loot üzerine kuruludur. Yani oyun hakkında kafa yormazsanız normal ve nightmare’i bitirip hellde tıkanırsınız…Doğal olarak Diablo’nun ruhu gereği en azından mob’ların %80i öldürülmeli,kutuların,sandıkların vb %90′ına tıklanılmalı, map’lerin tamamı açılmalıdır…Zaten bunu yapmazsanız ne lvl kasabilirsiniz ne de item dizebilirsiniz  Şimdi asıl konumuza dönelim, oyun ne kadar sürede biter…Bu fazlasıyla yoruma açık bir konu tahmin edebileceğiniz gibi…Fakat ben kendi tecrübelerime göre bir hesaplama yapıp paylaşmak isterim sizlerle…
Betada Act 1′in %25ini oynayabildiğimiz açıklandı…Hesaplama yaparken baz aldığım etmenleri yazıyım önce
-Her zorluk seviyesi bi öncekinden daha uzun sürüyor örn: hell nightmare’den uzun sürecek
-zorluk seviyelerinin de kendi içinde gittikçe uzun sürdüğü kesin. örn : başı ile sonunu karşılaştırın, aynı hızda ilerlememiz mümkün değil
-Her bulduğumuz yeni unique/legendary/rare item’ı üstümüzdekiyle ya da diğer karakterlerimizdekilerle karşılaştırma süremiz var
-AH’da ve blacksmith’de geçicek süreleri düşünün
-En önemlisi de pvp’de geçireceğimiz süre…örn : günde pve’yi 4 saat oynuyorsak haftada 1 gün pvpde 6 saat geçirdiğimizi düşünelim…

Şimdi bunlar düşünüldüğünde ve tüm chest/map/mob’lar temizlendiğinde bence

Normal : 2 hafta
NM : 2 ay
Hell : 6ay
Inf : 18 ay
(Benim oyun stratejim 3 ayda bir yeni karakter açmak değil, bir karakter üzerine oyunu kurmak)
Diablo’yu ilk defa oynayan biri de bu sürelerde bitirir oyunu fakat yüksek ihtimalle inferno’da çok zorluk çekeceği için yeni bir karakter açıp normal,nm ve hell’i baştan oynamak isteyecektir…Bu da o 2hafta+2ay+6ay’lık sürenin tekrar yaşanması demek…Yani emin olun hırs yapmanız bile oyundan asla sıkılmayacağınızın göstergesi olacaktır
Dipnot : Blizzard’ın açıklamasına göre oyundaki tüm item’ların %70′i normal zorluk seviyesi bitirildikten sonra karşımıza çıkacakmışDiablo III online mıdır, istersek offline oynayabilir miyiz : Her halukarda internete bağlı olmanız gerekiyor. Bunun (bizce) nedeni oyunun kırılamamasını sağlamak çünkü artık karakterlerin save dosyaları blizzard’ın sunucularında kayıtlı olacak…Oyunu 2 farklı biçimde oynayabiliriz.
1- Single player modu : bildiğimiz sp olarak hikayeyi takip edip ilerleyeceğiz
2- Co-op modu
- İster biz bir oyun kurarız ve oyunu public game yapıp, oynarken birilerinin oyunumuza dahil olmasını bekleriz
- İstersek de public game’e girip oyunun bizi ”seçtiğimiz bölümde” oynayan birinin oyununa atmasını sağlarız. (En son checkpoint aldığımız yerden daha ileriki bir bölüme giremeyiz)
Not : Battletag kullanarak bir arkadaşımızı oyuna davet edebiliriz.
Not2 : Birlikte oynadığımız son 25 (tam 25 olmayabilir) kişinin battletag’ini ve online/offline durumunu oyun içerisinde görme şansımız var. (Bu mükemmel düşünülmüş )
Not3 : options->social->”Quick Join” kapatırsanız arkadaşlarınız oyununuza siz onları davet etmedikçe giremezler. Eğer açıksa hop diye arkadaşlarınız girebilir. Oyununuzu public game yapmanıza bile gerek kalmadan girebilirler. (aresmar’dan alıntıdır)Diablo III’de istersek nightmare,hell ya da infernodan başlayabilir miyiz : Böyle bir ihtimal yok zaten oyunun yapısına aykırı…
Not : Zorluk seviyeleri sırasıyla normal,nm,hell ve infernodur…Blizzard’ın açıklamasına göre : normal seviyesi diablo’yu ilk defa oynayacaklara oyunu tanıtma amaçlı geliştirilmiş..Nightmare zorluk seviyesinde oyuncular artık strateji yapmak zorunda kalacaklar…Hell seviyesinde karakterini iyi geliştirememiş, itemları güçsüz olanlar küçük mob’ları bile kesemeyecekler…Inferno seviyesinde ise blizzard’ın açıklaması tek cümle >>> You Will Die. We Promise (söz veriyoruz, öleceksiniz)HARDCORE karakter nedir : Normal (casual) karakterden tek farkı ölünce tam ölmesidir. Yani 1 kez bile ölseniz karakteriniz silinir…Hiçbir getirisi yoktur,tek getirisi aksiyon…(bazı arkadaşlar bu lafıma bozulmuş düzeltiyim, hardcore sadece profesyonellere hitap eder ) Ayrıca D3′de hardcore karakterseniz inferno zorluk seviyesinde gerçek para ile olan Action House’u kullanamazsınız. Bildiğim kadarı ile hardcore karakterlerin stash (kasaları) ile casual karakterlerinki farklı olacak..Craft/Crafting nedir : Diablo 3′de bildiğiniz gibi horadric cube olayı olmayacak..Buna alternatif yeni bir yöntemdir crafting…Blacksmith abimize gibip Craft seçeneğine tıkladığımızda Forge Armor,Forge Weapon,Repair,Train olacak biçimde 4 seçenek karşımıza çıkıyor…Crafting olayı basit haliyle şansa dayalı item oluşturma olayıdır…Train kısmından Blacksmith’e lvl atlattırabiliyoruz…Her lvl 5 part halinde atlanılıyor ve lvl 5e kadar sadece gold harcayarak lvl atlattırabiliyoruz.Lvl 5 yapmak istediğimizde (ve sonraki levellarda) gold’un yanında farklı materyaller de kullanmamız gerekiyor…bunlar nedir : oyun içinde bulmamız gereken itemlar..örneğin bir parşomen,at yelesi,koyun turnağı (atıyorum) gibi…Blacksmith’i her geliştirmek istediğimizde eğer geliştirirsek yeni hangi armor/weapon geleceğini orda görebiliyoruz (sadece ismini) …Bu sayede ”ya şu an o armoru craft yapmama gerek yok zaten param az” diyip training’i erteleyebiliriz…Blacksmith’i geliştirmek için bazı materyallere ve golda ihtiyacımız var dedim, aynı şekilde craft yapmak içinde bunlara ihtiyacımız var…örneğin blacksmith’i lvl 10 yaptık ve 35 lvl gerektiren mükemmel bir kılıç var orda… Bunu craft etmek için hem gold hem de fallen tooth, subtle essence , scrap vb itemlara ihtiyacımız var…(Crafting) Subtle Essence nedir : Türkçesi bildiğimiz esans.Ana mantığı şudur, biz magic,rare itemları blacksmith’e gidip kırdırırsak (salvage seçeneğiyle) bize bunun sonucunda essence veriyor…Küçük bir şans ile de magic itemları kırdığımızda hem essence hem de fallen tooth veriyor…fallen tooth neden önemli : Magic crafting yaparken essence yeterlidir fakat rare item craft ederken FT de ister…(Crafting) Random properties sayısı arttırılabilir mi : Böyle bir şey olacağına dair bir açıklama yok, bildiim kadarı ile olmayacak…

- Crafting olayı hala test aşamasında, betada bile birkaç kere sistem değişikliği yapıldı o yüzden şimdilik söyleyebileceklerim bunlar..
Bunun haricinde bazı armorlar 3 essence ister bazıları 9 ister yani değişebilir, blacksmith de stash gibi ortaktır yani her char için ayrıca para harcayıp geliştirmemiz gerekmiyor,ortak…

Beta’daki charları/itemları tam sürümde de kullanabilecek miyiz : Hayır.Adı üstünde betada olan betada kalır.Karakterlerimiz arasında item transferi yapabilir miyiz : evet bu mümkün. Üyeliğinizle açtığınız tüm karakterlerin stash’leri (kasa) ortaktır. İnventory’den farklı bir şey bu. İnventory karakterimizin yanına aldığı şeyleri gösterir, stash iste town’da bulunan büyük kasamız. Bu kasa karakterler için ortak. Oraya bir item koyup diğer karakterimizle girdiğimizde stash’den o itemı inventory’mize alabiliriz.Loot nedir : Mob’lardan/chestlerden/yerdeki döşemelerin altından, yani tıklayıp/öldürüp yere düşmesini sağladığınız itemlar, loot sistemini oluşturur…-Diablo II’de nasıldı : Party’deki tüm elemanların loot’u ortaktı bu nedenle çok sorun çıkıyordu, onu bana ver, neden sen aldın vb. biçimde-Diablo III’de nasıl : Herkesin loot’u farklı…Bir item düştüğünde bende gözüken item başka kimsede gözükmüyor doğal olarak kargaşa çıkmıyor…Sadece yere düşen gold’lar ortak…Wipe nedir : Wipe bildiğimiz restart olayıdır. Oyuna/server’a wipe gelirse tüm charlar sıfırlanır.Diablo 3 maksimum hangi çözünürlükte oynanabilecek : Maksimum çözünürlük kullandığınız cihazın çözünürlüğüne bağlı değişir, 1920×1080 destekliyorsa oyunu bu çözünürlükte oynayabilirsiniz.Ön siparişle alsam 15inde elime ulaşır mı : Bimeks/D&R/Aral/Arkadaş/Vatan…Nerden alırsanız alın bunun garantisini kimse veremez…
Not : Bu konuda beni bimeks hiç yanıltmadı belirtmek isterim.Betadaki oyun performansım düşük,yeni ekran kartı/ram alıyım mı : Almayın beyler almayın…Hiçbir oyunun beta performansıyla tam sürümü aynı olmaz.Zaten bu mantığa da aykırı.Oyunun tam sürümü çıksın,buna göre karar verirsiniz.
Not : Merak edenler için sistem gereksinimleri : http://diablo3-turkiye.com/blog/diablo-3-sistem-gereksinimleri.htmlLvl 60lık char Lvl 1′lik charı seri seri lvl atlatabilir mi : Diablo 2′de bu mümkündü fakat D3′te bu mümkün olmayacak…Blizzard’ın sunacağı çözüm şu an için kesin değil fakat bunun önünü alacakları muhakkak..MF nedir : MF bir Diablo terimidir. Açılımı da Magic Find’dır.Hatta tam açılımı ”Chance to find magic items”dır… Karakterler üzerlerine/yanlarına aldıkları itemlar ile MF yani iyi item düşürme şansı doldururlar…
Bkz : Nephalem Valor Buff : Bu da blizzard’ın açıklamasına göre 60 Lvlda aktif olacak MF artışı sağlayacak bir buff türüdür.Öldüğünüzde ya da build değiştirdiğinizde kaybolur. Blizzard bu yöntem ile diablo/ball/mephisto rune olayının önüne geçmeyi amaçlıyor. Nitekim mantıklı bir yöntem bence.Diablo/baal rune nedir, rush nedir : Bu terimler de oyunu o an sırf item kasmak için oynayan player’ın kutuları açmadan,küçük mob’ları öldürmeden direk boss’u kesmeye ve item toplamaya yönelik izlediği yoldur..Mob nedir : Bildiğimiz oyundaki yaratıklar…Mob’lar respawn (dirilme) olamaz (zombie türü dışında) fakat bazı mob’lar kendinden küçük mobları diriltme özelliğine sahiptir..(beta ve diablo 1-2 tecrübelerime göre durum bu)Banner nedir : Oyun menüsünde arkada gördüğümüz bayrak/sembol…Ayrıca oyun içinde ”G” harfine bastığımızda mouse’un olduğu yere bu bayrak/sembol dikilir…Ekstra bir özelliği yok bildiğim kadarı ile.Battletag nedir : Oyundaki kullanıcı adımızdır ama karakter ismiyle aynı şey değil…Örn battletag’imiz ahmet ise karakterimiz mahmuttur. Co-op modunda bir arkadaşımızı oyuna davet etmek istersek battletag’ini ilgili yere yazarız.Co-op nedir : Multiplayer olayı…Diablo 3′de maksimum aynı anda 4 kişilik party kurulabilir..Co-op’da MF partydekilerin mf’sinin ortalaması alınarak bulunur..Exp olayı 4 kişiyse 4e katlanır fakat mob’ların HP’si de 4 katına çıkar ama güçleri aynı kalır…3 kişiyse bu sayılar 3 olur…1 Diablo account’u ile 2 pc’de oynayabilir miyim : İstediğiniz kadar pc’ye yüklersiniz oyunu…AMA 1 üyeliğiniz varsa 1 pc’de oyunu oynayabilirsiniz…Yani aynı anda kuzeninizi yan pc’ye oturtup oyuna giremezsiniz..
Set itemlarını kullanmak için illa tüm sete sahip olmalı mıyım
: Hayır böyle bir zorunluluk yok..Fakat seti tamamladıkça ekstra özelliklere sahip olursunuz..Yani itemların verdiği özelliklerin yanında seti tamalamanızın getirisi olarak ek özellikler kazanırsınız..Not:Bu bir derlemedir forumlarda emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederim.

Sayfa: 1 2