Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.


İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz

Konular - sentez

Sayfa: 1 2
1
Crusader / invoker set ve build hk
« : 29.01.2016 | 14:18 »
dprogress.comda bakıyorumda 300-350 dpslik 70 lvl silahlar var mantıgı nedir bunun bilen varmı?

2
Genel Sohbet / PTR 2.1 ilk gözlem ve izlenimler
« : 26.06.2014 | 11:16 »
ptr 2.1 açıldı tahmini 1 aya kalmadan prod. ortama güncellemesi gelecektir. bir kaç saatlik gözlemimi paylaşayım sizlerle.

tüm sınıflara buff geldi biliyorsunuz ama oynadığım sınıf olan hunterla ilgili kısa bir özet geçeyim. sentrylerimi bırakırım etrafta dolanırım olmuş biraz :)
moblara buff varmıdır dıye t4 açtım ilk olarak ancak sanki t1 gibi geldi t6 ise gayet akıcı, çok tehlikeli olmuş durumda.

rift açmak için obelisxe tıklayınca boş slota 1 adet key yerleştirerek açıyoruz. gerisi bildigimiz rift,  guardi 3 kestiğimde "greater rift" keyi attı (1 lvl.) bu keyle de aynı şekilde rift açıp giriyorsunuz içeride moblardan ve elitlerden shard aliyorsunuz drop olarak ayrıca gold atıyorlar arada bir. inventory açmak yada reskill yapmak gibi bir durum yok. ölünce cpde doguyorsunuz buda uzun bi mapda geri koşarak zaman kaybetmenize sebep oluyor. ilk turu tamamlayınca 1 lvl olan key 11 lvl oldu sonrasında 18,22,25 şeklinde artmaya başladı. rift keyin lvlina gore moblar ve elitler güçleniyor. griftte inanılmaz bir exp durumu söz konusu pool varken her riftte 1 lvl aldım ( mevcut p361den 373e geldim)...
paragon 1000 olmayan kalmasın... leg gem atmadı ayrıca 25 lvl olunca griftte içeride cıkan npcyede denk gelemedim. grift guard bolca craft material drobu veriyor ayrıca 2 -3 atası set&leg drobu var. (earth set bile attı huntere)

ladder karakter açmadım henüz gün içinde fırsatım olursa paylaşırım...

3
Blizzard'ın Battle.net desktop uygulamasına sohbet desteği artık çevrimiçi!


Herkesin bildiği gibi sohbet programı çok basit tek yapmanız gereken Battle.net masaüstü uygulamasını kullanıyor olmanız!


*Blizzarda resmi oyunlarında ki herkes ile oyunda veya değil sohbet edebilirsiniz.
*Arkadaşlık istekleri onayınızdan geçer.
*Kişileri raporlayabilirsiniz
*Favorilerinize arkadaş ekleyebilirsiniz.
*Görünmez seçeneği bulunmamaktadır. Meşgul, Dışarıda ve Çevrimiçi bulunur.
*Real Id için seneceklerde ayarlar bulunur.
4
Haydin gözümüz aydın arkadaşlar battle.net'de RoS Normal ve Digital Delux "Önsipariş" alımı başlamış durumda. Oyunun oynanma tarihi ise Mart 25 - 2014 Olarak belirlendi.

Standart 40€
Deluxe 60€


Koleksiyon yada Digtal Delux Almak isteyenler için ise

Şekil değiştirmek için item;Eğer Kutulu Koleksiyon paketi alırsanız ek olarak
Malthael mouse pad,
Hardback Collector's Edition art book
ve Arka çekim 2 dvd cd si.Pre-Purchase: Game Available on 25/03/2014

Satın almak isterseniz : LİNK SATIN AL


5
Battle.net / ros varmı yokmu
« : 16.12.2013 | 17:30 »
Daha önce dikkat etmemiştim. sizdede durum aynımı ROS varmı hesabımızda anlamadım?


6
Genel Sohbet / hota build
« : 11.12.2013 | 21:05 »
Selamlar,
Barbarım için hota build ve elimden geldiğince set yapmaya çalıştım. buffli statları ekran görüntüsüdne yorumlarınızı rica edebilirmiyim.

eksik noktalar muhakkak ki vardır, takdir barbar ustadlarının :)


7
Beta ve PTR / Yama 1.0.7 İlk İzlenimler (PTR)
« : 16.01.2013 | 09:39 »
selamlar,
1.0.5'in ilk izlenimi yazmıştım 1.0.7'yi yazmadan olmaz :)

henüz çok inceleme vaktim olmadı ancak birkaç satırbaşı aktarayım
•   Ptr diyemidir bilmem ama mp 4 de her elitden demonic essence düştü
•   Squirt the Peddleden aldığım archon armor planı craft için 2 adet tome of sc. Ve 1 adet demonic essence istiyordu. 10 tane craft ettim sonuç ne diyeceksiniz . tabiri caizse piyasaki goldu toplamak için yaptıklarını düşündürttü bana 
•   Diğer armor parçalarının planını düşüremedim ancak çokda farklı olduklarını sanmıyorum.
•   Mplere göre expin artması fena olmamış gibi seri runlarda güzel exp alınabilecek. Paragon 100 sayısı 3 5 katına çıkacaktır kısa sürede 
•   Beyaz mob, elit, warden yada bosslarda dmg artışı gibi durumlar görmedim (plagued hariç)
•   Gelelim merakla beklenen duel sistemine, new tristramda “the slaughtered calf inn” içindeki npcyle konup ilgili dual alanına ışınlanıyoruz. İçerde 4 kişi olursa tamamen kör dövüşü kim kime vuruyor belli olmuyor. Barbarımın paragonu 20 küsür 1v1 100 paragon barbarın karşısında dimdik durdum kestim kesildim ancaaaak monk fena olmuş bu patchde patlama yaparlar demedi demeyin 65 paragon Monk üstümdem geçti resmen 
•   Duel sistemi çok kısa sürede sönüp arkadaş arası eğlenceden öte gitmeyecek kanımca. Skor amaç kazanç olmaması bağlamaycaktır oyuncuları diye düşünüyorum
Gün içinde fırsatım oldukça ptr’de olacağım gözlemleri aktarmaya devam…

8
Genel Sohbet / infernal machine ve tekrar kullanımı
« : 15.10.2012 | 14:03 »
bu çarşamba patch gelecek ve 1.0.5'e kavuşacağız. infernal machine ile ilgili şimdiye kadar gözümüzden kaçan bir detayı paylaşmak istedim ...

* 3 anahtar ve 1 plan toplayıp blacksmihtde portal makinamızı yapıp kullandıkdan sonra 3 anahtarı tekrar toplamamız gerekecek. yani 3 anahtarı topla surekli uber boss kes durumu yok. :(
9
Cehennem'in şeytani güçleri kuvvetlenmeye devam ediyor. Yama 1.0.5 ile birlikte oyuna katılacak olan Monster Power Sistemi ile yaratıkların güçlerini kendimize uygun olarak ayarlayabileceğiz. Tıpkı Diablo II'deki "Players X" komutu gibi, Monster Power Diablo III oyuncularına yaratıkların canlarını ve vuruşlarını arttırma imkanı sunuyor. Karşılığında ise değerli eşya bulma şansınız (Magic Find), yaratıklardan düşürdüğünüz altınların oranı (Gold Find) ve deneyim puanı (Experience) ile birlikte yaratıklardan düşürdüğünüz eşyaların sayısı da artıyor.

Monster Power Seviyesini Ayarlama

Monster Power başlangıçta 0'a ayarlı ve seçme işlemi kapalı durumdadır. Bu nedenle bu zorluk seviyesini düzenleyebilmek için öncelikle Menüyü açın ve "Options"a tıklayın. Oradan da "Gameplay" sekmesine geçin. Ekranın sağ altında "Enable Monster Power Selection" isimli bir kutucuk göreceksiniz. Bu kutuya tıklayıp "Accept" tuşuna bastığınızda Monster Power seçeneği aktif hale gelecektir.


Bu seçenek etkin hale getirildiğinde "Quest Selection" penceresinin altında "Monster Power" açılır listesi belirecektir. Burada yaratık zorluğunu 1 ile 10 arasında dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. "No Monster Power" seçeneğini seçerseniz oyunun zorluğu ilk haline geri dönecektir. Yaratıkların zorluğu her karakter için ayrı ayrı ayarlanabilir ve istediğiniz zaman görev seçme penceresinden yeniden düzenleyebilirsiniz.


Yama 1.0.5 yayımlandığında tek kişilik oyunlarda ve arkadaşlarınızla birlikte oynadığınız genel davete kapalı oyunlarda yaratık zorluğu seçimi yapılabilecektir. Bir arkadaşınızın oyununa katıldığınızda yaratık zorluğu geçici olarak arkadaşınızınkine göre ayarlanacak ve oyundan çıktığınızda tekrar kendi ayarına geri dönecektir. Herkese açık oyunlarda bu özellik arkadaş bulmayı zorlaştıracağı ve bekletmelere yol açacağı için şimdilik oyuna eklenmeyecek fakat ilere bu durumun değişme ihtimali var.

Büyük Cesaret Büyük Zafer

MP1 (Monster Power 1) ile birlikte yaratıkların vuruşları ve canları belli bir oranda arttırılacak. Bunun ödülü ise daha fazla Magic Find, Gold Find ve Experience Bonus olarak bize dönecektir. Bu puanlar %300 ödül üst sınırından etkilenmeyecektir. Yani MP size %100 MF veriyor ise MF'nin üst sınırı %300 + %100'den %400 olmuş demektir.

Normal Nightmare ve Hell zorluk seviyelerinde MP başına değişim aşağıdaki gibidir.


Inferno'da Magic Find, Gold Find ve Experience Bonus'un arttırılmasının yanı sıra fazladan bir şey daha düşürme şansı da verecektir. Bu düşen altın, iksir, zırh veya silah olabilir.


Ayrıca Infernal Machine olayı ile ilgilenenler için her MP seviyesi gerekli eşyaların düşmesine %10 katkı sağlayacaktır. MP10'da düşme şansı %100'dür.
Yama 1.0.7 ile birlikte XP değerleri sırasıyla aşağıdaki gibi güncellenmiştir:
MP 1: 25%, MP 2: 50%, MP 3: 80%, MP 4: 120%, MP 5: 165%, MP 6: 215%, MP 7: 275%, MP 8: 340%, MP 9: 420%, MP 10: 510%

Inferno'da Monster Power'ı "No Monster Power" dışında herhangi bir değere ayarladığınızda tüm yaratıkların level'ları 63'e yükseltilecek ve eşya düşürme şansları arttırılacaktır. Bu da hangi ACT'te olursanız olun istediğiniz yerde istediğiniz eşyayı avlayabileceksiniz demektir.


Inferno'da tüm yaratıkların eşya düşürme şansı Monster Power 1-10 arasında aynı olsa da bazı yaratıklar karakter seçiminize be kişisel özelliklerine göre size daha zor gelebilecektir. Bu nedenle kendinize en uygun yeri bulup orada eşya aramanızda fayda var.

Hepinize bol Legenday eşyalı günler diliyorum. İyi forumlar, iyi oyunlar. ;)

10
Genel Sohbet / Diablo III için iPhone Yazılımı
« : 11.10.2012 | 13:19 »
faydalı bir uygulama, karakterim elimin altinda olsun her daim diyenler icin bir cozum :)
http://itunes.apple.com/app/d3-connect-for-diablo-3/id553063082?mt=8

11
Genel Sohbet / infernal machine - goblin room
« : 09.10.2012 | 13:22 »
rivayetmidir bilmiyorum ancak infernal machine kullanarak uber bosslari kestikden sonra acilan yeni oda enteresan olacak...
http://www.youtube.com/watch?v=Gas28nKUbjI#ws

12
Beta ve PTR / Yama 1.0.5 İlk İzlenimler (PTR)
« : 26.09.2012 | 11:02 »
Öncelikle şunu belirteyim DH oynuyorum bırakın başka sınıfları kendi sınıfımda bile skill-rune denemeleri henüz yapmadım. Oyun dengeleri tamamen değişmiş bir takım nerfler mevcut. bunun yanında en büyük iki beklentimiz hakkında bir kaç satır yazayım.

1 - Monster Power
Options - Gameplay - Enable Monster Power tiklenerek aktif hale getiriliyor. Quest seçim ekranında Monster Power 0-10 seçilerek oyuna başlanıyor. oyun devam ederken seviye değiştirilemiyor.

Yüksek dps ve ress'li karakterim var asarım keserim ben gelsin Monster Power 10 demeyin Act I dandik mobda bile inanilmaz hp ress ve dmg artışı oluyor alırlar ifadenizi. :)

2- Infernal Machine
Pony Level gibi zincir görevi var. Her act'de Key Wardenlar var bunlardan %100 olmamakla beraber anahtarlar düşüyor Yanlızca Act4deki warden blacksmith için plan düşürüyor. bu planı öğretip keyleri teslim edince inventoryde ilgili item olusuyor.

    Key 1 - Goat Mutant Key Warden - Fields of Misery (Act 1)
    Key 2 - Dune Dervish Key Warden - Dahlgur Oasis (Act 2)
    Key 3 - Morlu Spellcaster Key Warden - Stonefort (Act 3)
    Infernal Machine Plan - Terror Demon Key Warden - Silver Spire Lvl 1 (Act 4)

**Act 1deki key için 8 sefer denemem gerekti :)

aynı anda 2 boss sizi karşılıyor Valor 5le gayet güzel droplar alınabilecegi kanısındayım. Gerçi Blizz il 2 3 gün drobu açar sonrasında damlalıkla verir o ayrı :)

İnfernal Machine ve yapabildikleri hakkıdna küçük bir örnek.
http://www.youtube.com/watch?v=vvVyZUxBfio#ws

bir diger gözüme çarpan değişiklik blacksmitte. craft materialleri birlestirip üst seviyeleri elde edebilyoruz. 10 tome of blacksmith=1 tome of secret gibi ...

13
Genel Sohbet / Patch notları 1.0.5
« : 21.09.2012 | 08:43 »
Her patch biraz daha iyiye gidiyoruz...Ama şu vault nerf'i canımı sıktı :)

http://us.battle.net/d3/en/forum/topic/6572970237

14
Genel Sohbet / Ah Ekonomisi
« : 18.09.2012 | 17:06 »
Ah'nin ekonomik işleyişi buna benziyor sanırsam :)


Sayfa: 1 2